A balkáni tekergés után most Izlandot tekeri körbe a gyergyói pár. Burján Anna és Magyari Pál a legtöbbször réteges öltözetben aludt, és bizton állítják, hogy a landmannalaugari konyha egyáltalán nem hasonlít a csomafalvi sípályánál lévő faépülethez.
Fa az alapanyaga azoknak a logikát, kézügyességet igénylő játékoknak, amelyek fejtörést okoznak kicsinek, nagynak egyaránt. Gyergyóújfaluban készítik a rejtvényes játékokat immár nyolc éve, és keresik a hasonló, régi, padláson hányódókat, hogy lemásolják, felelevenítsék, továbbadják.
„Dilivilág” van, mondja Macalik Ernő, elszaporodtak a sarlatánok, megy az agymosás, a megtévesztés. A gyógynövények nem csodaszerek, helyre kell tenni a dolgokat a fejekben. Vannak betegségek, amelyekre igenis gyógyszer kell, hangsúlyozza.
Nemrég töltötte 94. életévét Mezey Erzsébet gyergyóditrói pedagógus, akiről egykor már az orvosok is lemondtak. Zaklatott, szinte drámainak nevezhető életpályája tipikusan 20. századi. Megosztotta velünk történetét.
Polgár Botond neve a gyergyóiak számára összefonódik a Szent István-szoborral, ám a jelenleg családjával Budapesten élő alkotó számos díjat érdemelt ki munkái által. Viszonylag korán, 15 évesen került el itthonról, ám mai napig berendezett lakás és műterem várja haza.
Aki követi a magyar bulvársajtót, tudja, Urszuly János nyerte a brit Ninja Warrior című tévévetélkedőt. Azonban az kevesek számára ismert, hogy a fiatalember székelyföldinek, pontosabban gyergyóinak vallja magát. Nemrég ismét itt járt, elbeszélgettünk vele.
Szabógallérleves, borkőleves, töltött puszerli és hadi csillagok - csak néhány azok közül az étkek közül, amelyeket Biri néni szakácskönyvében találtunk. Jó részük egyáltalán nem mindennapos, sőt akár ismeretlen a mai háziasszonyok előtt, így mi kicsit szemezgettünk a kínálatból.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.