Kiket ábrázolhat egy közel hetven évvel ezelőtt készült fotó? Merre kanyarodott az életük, mi derülhet ki egy néprajzkutató által gyűjtött fénykép szereplőiről? És milyen volt felnőni egy nagycsaládban Felcsíkon a múlt század derekán?
Szinte bármit el tudunk készíteni vagy megjavítani mi magunk is, ha megértjük a működését. Egy csíkszeredai házaspár tömbházak között alakított ki egy közösségi műhelyt éppen azért, hogy másokat is erre ösztönözzön.
A kis varróműhelyben víg az élet, látszik, hogy szeretik azt, amivel foglalkoznak. Komán Judit több évtizedes tapasztalattal a háta mögött nyitotta meg saját varróműhelyét évekkel ezelőtt. Lányai, Judit és Vera pedig belenőttek mindebbe.
A Kurkó testvérpár bebizonyította, hogy a felcsíki régió legészakibb településén, Csíkszentdomokoson is nemhogy megterem, de szép termést is hoz a szabadföldben termett padlizsán és paprika.
Szinte hamarabb tanult meg énekelni és gardont ütögetni, mint járni és beszélni – mondja Antal Tünde a fiáról. Szíve tele van büszkeséggel és hálával, miközben férjével, Tiborral gyermekeik útját egyengetik. A gyimesfelsőloki Antal családnál jártunk.
Alig volt tízéves, amikor utoljára idehaza énekelni hallottam, aztán családjával együtt külföldre költözött. Nemrégiben a világhálón bukkantam rá egy fellépését megörökítő videóra. Todi Mayával és édesanyjával, Edittel beszélgettem.
Nem bujkál szomorúság a hangjában, elfogadja azt, amit az élet kínál, és minden percét családjának, hobbijának szenteli. Besegít unokái nevelésébe, gondozza 92 éves édesanyját, s közben kutatja a múltat. Szántó-Juhász Lili fogadott otthonába.
Amikor apa, nyakára tekeredett családi címerrel, sörrel a kezében arra bulizott, hogy kecske ment a kiskertbe – semmi sem jellemzi jobban e mondatnál a csíki régió egyetlen családi fesztiváljának a hangulatát.
Évekkel ezelőtt, amikor a színművészeti egyetem kapuján friss diplomásként kilépett, majd gondosan egy bőrönd mélyére csomagolta színészi ambícióit, maga sem gondolta volna, hogy egyszer felkérést kap egy mozifilmben való részvételre Fekete Beáta.
Hogy milyenek a falusi kalandok? Vidámak, dolgosak, mezítlábasak. A Csíkszentmártonban élő Potyó Juditnak köszönhetően magunk is bepillanthatunk egy háromgyermekes család kalandos, vidéki életébe. A Sasfészek Kézműves Udvarban jártunk.
A tehenek egy része már kint van a legelőn, az istállóban a borjazás előtt álló Szemes és Göndör pihen, a ház mögötti legelőn játékos kis kecskegidák ugrándoznak. A Silló farmon csak ebédidő tájékon marad idő egy kis pihenésre.
Halina és családja Kijevből menekült Lengyelországon keresztül Erdélybe, ahol Marosszentgyörgyön talált ideiglenes otthonra. Hogyan várják a húsvét áldását az ukrán menekült család tagjai? Meglátogattuk őket.
Van, aki a közös fészek, külön kassza elvet vallja, mások meg még a kártyás világunkban is megtalálják a közösködés lehetőségét. De vajon melyik a jobb? Van erre egyáltalán bevált recept?
Semmi különleges nincs a hetedik osztályos kislány történetében, Tímea viszont egy nagyon ritka betegséggel született, és ettől lesz az ő és családja története mégis egészen más.
Saját sorsunkat alakítjuk, vagy anyáink, apáink sorsát örököljük? Hogyan hagyhatjuk magunk mögött a nekünk nem tetsző szülői mintákat? Ezekről a kérdésekről beszélgettünk Antal Ildikó egyéni-, pár- és család-pszichoterapeutával.
Zsinórban harmadik éve nyer el egy rangos elismerést a Média a Családért Alapítvány gáláján a Liget portál valamelyik munkatársa. Most ismét a külhoni fődíj került Erdélybe, ezúttal Péter Beáta révén. Helyszíni tudósítás.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.