Tartalmas családi programja volt a Lábbusz projekt tagjainak, akiket a székelyudvarhelyi Művelődési Házban vártak, hogy saját kezűleg elkészítsék az adventi koszorújukat.
Már évek óta ismétlődő tendencia az erdélyi magyar diákság körében, hogy a középiskolát elvégző tanulók közel fele az oktatási rendszer peremére szorul, és időszakosan, vagy akár végzetesen megreked a képességfelmérők megdönthetetlennek vélt kapui előtt.
Ma van a bábszínház világnapja, a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház Udvarhely Bábműhelye pedig eseménysorozattal, mesekönyvvel és lemezzel, valamint egy animációs kisfilmmel is megajándékozza a közönségét – gyerekeket és felnőtteket egyaránt.
Kétnapos rendezvénysorozattal ünneplik Székelyudvarhelyen a bábszínház világnapját. A Tomcsa Sándor Színház keretében működő Udvarhely Bábműhely március 24-én és 25-én izgalmas eseményekre várja a kicsiket és nagyokat.
Néha felnőttként struccpolitikát folytatunk, és hagyjuk, hogy gyermekeink, diákjaink maguk próbálják megoldani a konfliktusokat. Néha megpróbálunk beleszólni, segíteni, jól vagy rosszul. De kevésszer fordulunk szakértőhöz segítségért.
Az iskolai bántalmazás, a bullying témakörében készítettek kisfilmet a KALOT Egyesület a Nem csak fizikai erőszak erőszak! projekt keretében. A filmet Köllő Ildikó írta és rendezte, főszereplője Kolcza Rebeka színész.
Bár a legtöbben úgy gondolják, hogy a zsebpénz jó módszer arra, hogy a gyermek megtanulja a pénz értékét, szerezzen némi pénzügyi tapasztalatot, mégis sok kérdést vet föl. Rendszeresen, netán alkalmanként adjuk? Házi munkáért vagy jutalomként járjon?
Az új tanévvel egyidőben sok családban beindul a „taxiüzemmód”, amikor iskola után különböző különórákra, edzésekre, szakkörökre viszik és hozzák a gyereket. Körképünkben arra voltunk kíváncsiak, hogy járjon vagy ne járjon a gyerek. És mennyi az elég?
Hány éves korban jelentkezhet az első menstruáció, milyen testi változásokkal jár, miként és hogyan tudjuk erre felkészíteni a kislányokat, mit és hogyan, de főként mikor beszéljünk erről egy kiskamasznak? Nőgyógyász válaszol a kérdéseinkre.
Egy közösséghez való tartozás jelképe? Áthidalhatók általa a szociális különbségek? Mi lehet a célja egy iskolai egyenruhának, szükséges-e, mi szól ellene, és mi mellette? Ezúttal divattervezővel jártuk körbe a sokat vitatott és egyenruhakérdést.
Ugrások, forgások, pörgések – látványban gazdag gyakorlatokat végeznek kecsesen a lányok a tornaterem tatamiján. Látványtánc, ritmikus gimnasztika, sportaerobik – a torna több ágazata szerepel a csíkszentdomokosi Majorchik Judit tornakör óráin.
Vakációban több szabad idejük lesz, így sok családban óhatatlanul több időt is töltenek a gyerekek képernyő előtt. Míg régen csak a televízió kikapcsolására kellett odafigyelni, manapság még nehezebb a médiamentes szabadidő biztosítása.
Életre szóló élmény, igazi kaland lehet egy-egy nyári ottalvós tábor a gyerekek számára, sok szülő számára azonban nagy kérdés, hogy mikor engedje el táborozni a gyereket. Elég érett már? Eszik, elalszik a szülő nélkül is? Kinek szól, ha baja van?
Manapság már „szinte kötelező”, hogy a gyerek megtanuljon úszni. Nem csak azért, hogy adott esetben „vízbiztos” legyen egy strandon, egy vízparton. De mikor tanuljon úszni a gyerek? Mihez lehet kezdeni egy rossz tapasztalattal vagy egy víziszonnyal?
Amikor apa, nyakára tekeredett családi címerrel, sörrel a kezében arra bulizott, hogy kecske ment a kiskertbe – semmi sem jellemzi jobban e mondatnál a csíki régió egyetlen családi fesztiváljának a hangulatát.
Akár egy tükör is lehet számunkra Szénási Mariann lelki gondozó nemrég megjelent kiadványa. A Találkozásaim a gyermeki lélekkel című kis kötet Mariann személyes tapasztalatainak a gyűjteménye, megfűszerezve saját érzéseivel, gondolataival.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.