Két különleges alkotásával is bemutatkozott a Milánói Ékszerhéten Hajnal Zsuzsanna. A marosvásárhelyi ékszertervező alkotásai a világ vezető ékszerészeinek munkái mellett kaptak helyet.
Ha valaki a Gyimesek völgyében látja meg a napvilágot, lelkében magával viszi a völgy szellemét mindenhová – ez fogalmazódott meg az André Irénkével folyatott beszélgetés után. A fiatal nő Kolozsváron él, mindennapjai kötődnek a patakok országához.
Utazó kézműves, vagy kézműves, aki utazik? Gábor Anita esetében mindkét kijelentés stimmel. Az Alsóboldogfalván élő fiatal nő mindamellett, hogy néhány éve csodaszép egyedi réz ékszereket készít, ha teheti, utazik.
Fazakas Réka Rebeka és párja egy évvel ezelőtt költözött haza Kolozsvárról Csíkszépvízre. Azóta pedig itt készülnek azok a merész formájú és színkombinációjú, különleges ékszerek, amelyek több kézműves vásárban is kitűntek már a többi közül.
A kis szobában van kialakítva a babasarok és az anyasarok – mutat körbe Török Bernadett. Igazából most az anyasarok sokkal izgalmasabb, bár a négyhónapos Samu erről mit sem sejtve még ott gőgicsél a játszószőnyegen, és hálás minden mosolyért. Édesanyja közben bemutatja saját birodalmát.
Elbűvölő, hogy milyen cuccokban és milyen ékszerekkel jártak az itteni emberek úgy háromszáz évvel ezelőtt – a Bőségszaru pedig ezekből mutat meg jó néhányat.
Több éve készíti a szebbnél szebb fülbevalókat, nyakékeket, gyűrűket és karkötőket a csíkszeredai Tompos Renáta. A kommunikáció szakon végzett lány az egyetemen tanultakat „építette vissza” a saját tevékenységébe, így érlelődött meg az évek során, hogy a hobbiból vállalkozás legyen.
Egy kis színes szív, vagy nap, netán mandalaszimbólum, és máris kész a Muhl Kriszta-féle egyedi faékszer. Kíváncsi voltam, hogyan készül, de arra is, hogy készítőjük, aki Dunaújvárosban született, hogyan érzi magát Székelyföldön.
Különleges technikával készít meseszép ékszereket, kiegészítőket a Gyergyószentmiklóson élő Nagy Kata. Egyedi, műgyanta ékszerei a természet szépségét örökítik meg igen látványosan.
Kreatív lélek Sólyom Zsuzsanna, aki alkotás közben az ember egészére figyel. Az alkotás öröméről mesélt a Székelyhon napilap pénteki számának Liget mellékletében.
Formára vág, reszel, hajtogat, nyitol, zsanért forraszt, kézügyben vannak mindig a lombfűrészek, fúrók, reszelők, fogók, a forrasztópisztoly. Gedő Mária angol-német szakos tanár, de szabadidejében rézből bizsukat, ezüstből ékszereket készít.
Londonban stílustanácsadó volt, luxusüzletekben dolgozott, közben ruhákat is tervezett, meg weboldalakat is elemzett Hajnal Zsuzsa. Kilenc év után költözött haza, itthon pedig mintegy véletlen folytán lett ékszerkészítő. Stílusa, kézjegye könnyen felismerhető, bőrből készült fülbevalóiról messziről megmondja az ember, hogy az egy Hajnal-ékszer. <
Bár sokan azt hinnék, hogy a szerelmesek napján történik a legtöbb lánykérés, a tapasztalat mást mond. Nálunk inkább karácsony, szilveszter környékén a legnagyobb a kereslet a foglalógyűrűkre, Bálint-napra meg inkább divatékszereket kapnak a nők. Beindul lassan ilyenkor a karikagyűrű-kereslet is, amely viszont nem feltétlenül karika, az sem biztos, hogy arany.&
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.