A Kurkó testvérpár bebizonyította, hogy a felcsíki régió legészakibb településén, Csíkszentdomokoson is nemhogy megterem, de szép termést is hoz a szabadföldben termett padlizsán és paprika.
A harmincas évei elején járó fiatalember egy nem mindennapi álommal tért haza három évvel ezelőtt Franciaországból, s most számos buktató dacára nap mint nap azért dolgozik, hogy az álom valósággá váljon.
Bár egyre többen kedvelik, még mindig igazán kuriózumnak számít nálunk a spárga. A Maros megyei Demeter Ferenc azonban immár tíz éve, hogy bizonyítja, Romániában is lehet spárgát termeszteni, az itteni asszonyok konyhájába is be lehet csempészni.
A tehenek egy része már kint van a legelőn, az istállóban a borjazás előtt álló Szemes és Göndör pihen, a ház mögötti legelőn játékos kis kecskegidák ugrándoznak. A Silló farmon csak ebédidő tájékon marad idő egy kis pihenésre.
Zsuzsa és Albin mert nagyot álmodni, s még talán maguk sem hiszik, de a merész álmukkal nem csupán saját maguk, hanem sokak számára adnak egy biztos pontot a mindennapokban. Csíkdánfalván, a Bibó farmon jártunk.
A mezőgazdaságban az intenzív kertészkedésből lehet egységnyi területről a legtöbb jövedelemre szert tenni. Nagyvárosok környékén erre rég rájöttek a gazdák.
Takarítják be a murkot, szedik a káposztát, egy parcellán a piros pityóka is ki van vetve. A hideg, esős tavasz ellenére bőséges a termés, elégedett is a gazda, már csak a vásárlókra vár. Hobbi ez – mondja –, de korántsem a pihentető fajta. Kozma Vilmossal beszélgettünk a zöldségtermesztésről.
Szeder, eper vagy málna legyen a kertben? – tevődött fel néhány évvel ezelőtt a kérdés a Kánya családban. Aztán a családtagok a málna mellett döntöttek, így a családi ház mögötti kiskertben ma már nem krumpliszedőkalákát szerveznek, hanem a zamatos, nagy szemű málnát gyűjtik be.
Franciaországból beszerzett magról ültetett fokhagymát a csíkszentléleki Bilibók Róbert az ősszel. Egy hektáron bőséges termése lett, így már derűlátóan tervezi a következő szezont.
Piactér címmel jelentkezik új, a gazdasági szféra tudnivalóit feldolgozó kiadvánnyal a Székelyhon napilap. Az első számban többek között arról írnak, hogy egy új jogszabály lehetővé teszi az önkormányzatok számára a hivatásos kézművesek anyagi támogatását.
A tehenet tartó kisgazdaságok számának drasztikus csökkenésével megszaporodtak a több tíz fejősből álló állattelepek, ez maradt ugyanis a biztonságos tejértékesítés járható útja. A szászrégeni Papp Zoltán hatvanfős tehenészete továbblépne egy lépcsőfokot, ha uniós pályázattal fejleszteni tudják&
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.