A nulláról indultak, hónapokig énekes nélkül gyakoroltak, a próbák helyszínei is gyakran változtak – így foglalható össze a székelyudvarhelyi Caravel zenekar pályafutásának kezdete.
Burista Emese és Benedek Szabolcs a Csoma Szobája Alapítvány önkéntes programjának köszönhetően jutott el a Himaláján található Zanglába. Az önkéntes munka célja a 240 évvel ezelőtt született Kőrösi Csoma Sándor egykori lakóhelyének restaurálása volt.
Fiatalok, rendkívül tehetségesek, egyedi hangzásviláguk pedig könnyen azonosíthatóvá, felismerhetővé teszi a zenéjüket – a NÉKED próbatermében jártunk, ahol az együttes tagjai a kezdetekről, nyári bulikról, tervekről beszéltek portálunknak.
Vannak, akik nem tévesztik szem elől a gyerekkori emlékeiket, s mindez olyan hatással van rájuk, hogy álmokat váltanak valóra. A korondi származású Dinka Tünde mindig is a képzőművészet világában képzelte el a jövőbeli önmagát.
Mit gondol az író a szerkesztői munkáról, és mit gondol az olvasó a könyvén szereplő szerzőről? Nagy Koppány Zsolttal A remegő kezű órásmester című legújabb kötete kapcsán a könyvek kilátástalan sorsáról és az olvasói igényekről is beszélgettünk.
Milyen lehet középkori technikával festéket létrehozni, s milyen lenne a jelenünk a történelmi múltunk – történeteink, örökségeink – ismerete nélkül? Ezeken a kérdéseken elgondolkodva beszélgettünk a székelyudvarhelyi Czerják Eszter festőművésszel.
Az általa tapasztalt élményekből próbál hátrahagyni, megörökíteni az ifjú nemzedék tagjai számára olyan „ízeket”, amelyeket ők már nem tudnak megtapasztalni – vallja Balázs József festőművész, akivel az évfordulós kiállítása apropóján beszélgettünk.
Csíkszereda ontja magából a fiatal művésztehetségeket, a város tele van képzőművészekkel, színészekkel, zenészekkel. Éppen egy ilyen fiatal tehetséggel, Lukács Márton Örssel beszélgettünk, aki először lép fel saját projektjeivel a Csíki Jazz-en.
Zenekedvelő családba született, így már egészen fiatalon „megfertőzte” a hangszerek és koncertek világa. Általános iskolában kezdett zongorát tanulni, majd alig tizennégy éves korában Budapestre került. 2021 óta a Margaret Island zenekar billentyűse.
Nagy Botond marosvásárhelyi fotós India, az emberiség bölcsője című egyéni kiállítását nyitották meg február 4-én, vasárnap a kézdivásárhelyi Incze László Céhtörténeti Múzeum időszakos kiállító termében. A fotóst élményeiről kérdeztük.
Az egyre népszerűbb Pittyes2es és Gyufa humortrió tagjai a közelmúltban egy jótékonysági koncerten első alkalommal léptek színpadra zenekarral, és amint az alábbiakban kiderül, ezen a felálláson a jövőben sem változtatnának.
Népszerű darabbal, a Liselotte és a május című előadással vendégszerepel a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Házban. A bemutató apropóján Harsányi Zsolt rendezővel beszélgettünk.
A kézdivásárhelyi László Attila 2011-ben, 14 évesen nyerte meg a Csillag születik című tehetségkutató műsort. Az énekessel „hazai pályán” beszélgettünk a hirtelen jött sikerről, az azt követő több éves „csendről”, saját dalokról és tervekről.
Egy társulat életét mutatja be, színfalak előtt és mögött, fergeteges humorral, sodró történésekkel Michael Frayn Veszett fejsze című bohózata, amelyet jelenleg a Csíki Játékszín társulata próbál. Az előadást Mohácsi János rendezi. Vele beszélgettünk.
A sepsiszentgyörgyi fiatalokból álló Raklap zenekar rendesen belecsapott a lecsóba: első daluk a százezres nézettség felé tart és a neves Fishing On Orfű fesztivál idei kiadására is meghívták őket. Hubbes Mátyás énekessel beszélgettünk.
Másfél éve alakult Sepsiszentgyörgyön a ZanZa nevű rockzenekar, amely nemrég tette közzé második, Tedd meg! című szerzeményét a YouTube videómegosztón. A részletekről és tervekről Kovács Istvánnal, a zenekar dalszerző-gitáros-énekesével beszélgettünk.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.