Dalokat írt és adott ki, egy gyergyói zenekarral működött együtt, majd csík- és marosszéki tehetséges fiatal zenészekhez csatlakozva fesztiválokon lépett fel az elmúlt években a 2022-es magyarországi X-Faktor győztese, Solyom Berni.
Mindannyian átéltük már azt, hogy milyen a gyász, és mindannyian voltunk már szerelmesek. Ez lehet a kulcsa annak, hogy ilyen sokan tudnak azonosulni ezzel a filmmel – véli Törőcsik Franciska, a Hogyan tudnék élni nélküled? című film Esztere.
Miért ne csinálnánk fúvós hangszereken játszó tagokkal egy zenekart? – a kérdés 2021-ben merült fel néhány csíkszéki fiatalban, az ötletet pedig hamar megvalósítás követte.
László Zsoltot már háromévesen is a dobolás vonzotta, és a zene mindig is az élete része volt. Ma gyerekeket tanít dobolni, tavaly pedig valóra vált élete egyik nagy álma: az Azahriah-produkció részeseként lehetősége volt fellépni a Puskás Arénában.
Új utak keresése, a cirkusz iránti vonzódás, az élménypedagógia és a művészetek világa – ilyen sokrétű Dézsi Szilárd színházrendező élete, aki egy éve dolgozik a budapesti Fővárosi Nagycirkuszban. De hogyan vezetett az út a Figurától a cirkuszig?
A nulláról indultak, hónapokig énekes nélkül gyakoroltak, a próbák helyszínei is gyakran változtak – így foglalható össze a székelyudvarhelyi Caravel zenekar pályafutásának kezdete.
Burista Emese és Benedek Szabolcs a Csoma Szobája Alapítvány önkéntes programjának köszönhetően jutott el a Himaláján található Zanglába. Az önkéntes munka célja a 240 évvel ezelőtt született Kőrösi Csoma Sándor egykori lakóhelyének restaurálása volt.
Fiatalok, rendkívül tehetségesek, egyedi hangzásviláguk pedig könnyen azonosíthatóvá, felismerhetővé teszi a zenéjüket – a NÉKED próbatermében jártunk, ahol az együttes tagjai a kezdetekről, nyári bulikról, tervekről beszéltek portálunknak.
Vannak, akik nem tévesztik szem elől a gyerekkori emlékeiket, s mindez olyan hatással van rájuk, hogy álmokat váltanak valóra. A korondi származású Dinka Tünde mindig is a képzőművészet világában képzelte el a jövőbeli önmagát.
Mit gondol az író a szerkesztői munkáról, és mit gondol az olvasó a könyvén szereplő szerzőről? Nagy Koppány Zsolttal A remegő kezű órásmester című legújabb kötete kapcsán a könyvek kilátástalan sorsáról és az olvasói igényekről is beszélgettünk.
Milyen lehet középkori technikával festéket létrehozni, s milyen lenne a jelenünk a történelmi múltunk – történeteink, örökségeink – ismerete nélkül? Ezeken a kérdéseken elgondolkodva beszélgettünk a székelyudvarhelyi Czerják Eszter festőművésszel.
Az általa tapasztalt élményekből próbál hátrahagyni, megörökíteni az ifjú nemzedék tagjai számára olyan „ízeket”, amelyeket ők már nem tudnak megtapasztalni – vallja Balázs József festőművész, akivel az évfordulós kiállítása apropóján beszélgettünk.
Csíkszereda ontja magából a fiatal művésztehetségeket, a város tele van képzőművészekkel, színészekkel, zenészekkel. Éppen egy ilyen fiatal tehetséggel, Lukács Márton Örssel beszélgettünk, aki először lép fel saját projektjeivel a Csíki Jazz-en.
Zenekedvelő családba született, így már egészen fiatalon „megfertőzte” a hangszerek és koncertek világa. Általános iskolában kezdett zongorát tanulni, majd alig tizennégy éves korában Budapestre került. 2021 óta a Margaret Island zenekar billentyűse.
Nagy Botond marosvásárhelyi fotós India, az emberiség bölcsője című egyéni kiállítását nyitották meg február 4-én, vasárnap a kézdivásárhelyi Incze László Céhtörténeti Múzeum időszakos kiállító termében. A fotóst élményeiről kérdeztük.
Az egyre népszerűbb Pittyes2es és Gyufa humortrió tagjai a közelmúltban egy jótékonysági koncerten első alkalommal léptek színpadra zenekarral, és amint az alábbiakban kiderül, ezen a felálláson a jövőben sem változtatnának.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.