Az internetnek hála nagyon gyorsan terjednek a hírek, de ugyanilyen gyorsan kelnek szárnyra az álhírek is. Fülöp Otília kommunikációs szakembert arról kérdeztük, hogy mi segíti az átlagembert eligazodni a háború körüli internetes kommunikációban.
A gyermekek 78 százaléka naponta legalább négy órát lóg az interneten, ugyanakkor több mint egyharmadukat zaklatták már vagy szégyenítették meg online. Minden ötödik gyerek állítja, hogy meztelen képeket kértek tőle. Sok múlhat a szülőkön is.
Ki ne emlékezne a Yahoo! Messengerre, vagy ki nem rendelkezne manapság is Yahoo!-s e-mail címmel? Volt idő, amikor kis túlzással élve a Yahoo! neve egyet jelentett az internettel. De, ahogy a híres mondás tartja, magasról lehet igazán nagyon zuhanni.
Voltál már pizsamában az online órán? Esetleg ki sem keltél az ágyból? Vagy inkább be sem kapcsoltad a kamerát? Akkor a Sapiophile legfrissebb epizódja neked szól!
A koronavírus-járvány megfékezése érdekében hozott intézkedések következtében az online tér még inkább nyilvános térré vált, mint eddig, a kommunikáció hangsúlyosabban áttevődött a virtuális világba. Székely Kinga egyetemi oktatóval beszélgettünk arról, hogyan is viselkedjünk itt.
Egyre nagyobb teret hódít – különösen a fiatal korosztály körében – a közösségi média egyik legújabb trendje, a TikTok. Szakember segítségével jártuk körül, hogy mi is a közösségi felület sikerének titka, illetve milyen kockázatokat rejt magában.
Cuki ruhába öltöztetett, vicces helyzetben, alvás közben vagy éppen örömteli pillanatban lefényképezett gyerekek fotóival naponta találkozunk a közösség oldalakon. De mit szólnánk ahhoz, ha a gyerekünk készítene fotókat rólunk, majd válogatás nélkül posztolná ezeket, meg sem kérdezve minket?
A szülőknek kell gondoskodniuk gyermekük online védelméről − hangzott el sokszor, sok helyen. De konkrétan mivel és hogyan lehet megvédeni a gyermeket az interneten terjedő kéretlen, erőszakos vagy szexuális tartalmaktól, hirdetésektől vagy esetleges visszaélésektől? Ehhez adunk néhány kapaszkodót.
Erőszakos vagy szexuális tartalom, nem kívánt reklámok tömkelege, zaklatás – csak néhány azon veszélyek közül, amelyek az interneten leselkednek nemcsak a felnőttekre, hanem a gyermekekre is. Azért, hogy a gyermekeket ne bántalmazzák az online felületeken, a szülők is sokat tehetnek, például a megfelelő internethasználat megtanításával. Fontos a bizalmi kap
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.