Keletről, egész pontosan Kínából „érkezett” videójáték uralja néhány napja a játékpiacot. Az augusztus 20-án megjelent Black Myth Wukong szó szerint az élre tört úgy eladások, mint a vele játszó, kiugróan magas játékosszám tekintetében is.
Valamelyest önismétlődővé és időhúzóvá vált az Amazon egyik tévés nagyágyúja, a The Boys (A Fiúk), ám a negyedik évad utolsó részében a készítők megmutatták, hogy van még kakaó a sorozatban. Kritika.
Szőcs Zoltán Zörgő 60 év az „állatfarmon” címet viselő csíkszeredai kiállításán teljes egészében visszaköszön az a disztópikus undor, amit George Orwell a múlt század közepén végérvényesen magáénak tulajdonított.
Könnyed, humoros és szerethető film készült Gárdonyi Géza, a Láthatatlan ember és az Egri csillagok mellett eltörpülő romantikus regényéből. Az Ida regényének fordulatait a könyv ismerete nélkül is ki lehet találni, ez azonban nem csorbítja az értékét.
Bodosi Dániel festményein az égi, éteri magasságból alázuhanó széles színfüggönyök, lobogó leplek között zajlik a végtelen természet, és benne a kicsi, törékeny ember drámaian mély, vagy olykor sziporkázóan vidám színjátéka.
Macsó motorosok száguldanak szabadon, kötöttségek nélkül, de a szabadságuk igencsak képlékeny, keménységük pedig sokszor csak külcsín, hiszen a bőr- vagy épp farmerdzseki érző lelket takar. The Bikeriders (Motorosok), kritika.
A Furiosa nem tudja megismételni a 2015-ös Mad Max bravúrját, de így is kenterbe veri a mostani blockbuster-felhozatal középszerű darabjait. Kritika.
Máriási Masznyik Iván festőművész grafikáiból és karikatúráiból nyílt kiállítás a Székelyudvarhelyi Művelődési Házban. A Mosolygó parnasszus című rendkívüli tárlaton a Székács András tulajdonában levő mintegy kétszáz grafikából láthatunk válogatást.
Az év egyik legnagyobb videójáték-megjelenése volt márciusban a Capcom fantasy-szerepjátéka, a 12 évvel ezelőtt megjelent Dragon’s Dogma folytatása, ám túl szép lett volna, ha mindenféle gond és botrány nélkül jelent volna meg. Kritika.
Újabb, látványos Majmok bolygója film készült, és mielőtt bárki feltenné a kérdést, hogy erre megint mi szükség volt, nyomós indokok vannak arra, hogy miért került ez most moziba. Spoilermentes kritika.
Rendkívül szórakoztató és élvezhető azok számára is, akik életükben nem hallottak még a Fallout-játékokról, a gamer-közösség számára viszont valódi ínyencség az Amazon legújabb videójáték-adaptációja. Fallout kritika.
Rangot vívott ki magának a Székelyföldi Grafikai Biennálé a nemzetközi kiállítások sorában. A nyolcadik kiadásra (G8) megdöntötte az eddigi rekordot a nevezések száma: a pályázati időtartam alatt 926 művész küldte el 2046 pályaművét 68 országból.
Nanotechnológia, kozmológia, kulturális forradalom, társadalmi látleletek, fanatizmus, élet-halál kérdések és mély emberi drámák is helyet kaptak a Netflix eddigi legnagyobb költségvetéséből készült sci-fi sorozatában. A 3-test-probléma kritika.
Építésznek tanult, építészként dolgozott, amikor megtalálta őt a filmes világ. A csíkszeredai Egyed Csongor olyan filmek és sorozatok díszletein dolgozott, mint a nemrég Oscar-díjat nyert Szegény párák, vagy a netflixes Az utolsó királyság.
Erdélyi festőművészek munkáiból nyílt kiállítás a Székelyudvarhelyi Művelődési Házban: Tamás György műgyűjtő húsz év gyűjtésének a legjavát mutatja meg a nagyközönségnek. A Merítés című tárlaton 31 alkotó 45 munkája látható.
Megnyitották vasárnap délben az 1848-49-es forradalom és szabadságharc emlékét megidéző, 35. ünnepi tárlatot a kézdivásárhelyi Incze László Céhtörténeti Múzeum időszakos kiállítótermében.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.