A legmélyebb zugból is van visszaút – írta a napokban közösségi oldalán Sánta Elemér, amikor hírül adta, hogy első helyezést ért el a Brillant Mill malomprogram megalkotói által megszervezett első online malom világkupán.
Alig egyperces, tömör, de annál lényegre törőbb videót tett közzé a magyarországi Nemzeti Tehetséggondozó Nonprofit Kft. a koronavírus elleni oltás felvételének népszerűsítésére. Ismert televíziós arcokat láthatunk.
A mentálhigiénés szakember nem orvos, főleg nem virológus, nem pszichológus és nem is elmegyógyász. Akkor miben segíthet ma, amikor annyiféle kihívás és kérdés van körülöttünk a koronavírus okozta körülmények hatására? Továbbá miben segíthet a rajzolás?
Egy biztos: senkit sem hagyott/hagy hidegen az új koronavírus okozta járvány. Volt élet a vírus előtt, és van egyfajta a SARS-CoV2 után. De vajon túlzás-e azt állítani, hogy a járvány egy életre megváltoztatta a gondolkodásmódunkat, hozzáállásunkat?
Az elszigetelődés, a bezártság, a folyamatos bizonytalanság rányomta a bélyegét a gyerekek, kamaszok mindennapjaira is. Mindez hosszú távon kihat a gyerekekre, káros hatásai már most észlelhetők testi és lelki fejlődésük szempontjából egyaránt. A szakemberek szerint pedig egyre több fiatalnál jelentkeznek szorongásos panaszok.
Egy ember két arca, pontosabban száz ember kétszáz arca – Kátai Jocó sepsiszentgyörgyi fotós újabb nagyszabású projekttel rukkolt elő. Mivel mindig is érdekelték a kontrasztok, most egy régi álmát valósította meg: megmutatta, milyen az, amikor valaki komoly, és milyen, amikor vidám.
Kétségbeesés, félelem, düh, szorongás, bizonytalanság – megannyi érzés, amely sokak életében jelen volt tavasszal, amikor a járvány miatt karanténba került az ország. Ábrahám-Kassay Tünde egyike azoknak, akik felvállalta ezeket az érzéseket.
Az a nehéz ebben az időszakban, hogy nem csak hogy jelen van egy vírus, amelyről még mindig nem tudunk eleget, hanem ott van az a miliő is, amelyben mindannyian benne vagyunk, akarva-akaratlanul részeseivé váltunk ennek az egész folyamatnak, dinamikának. A vírushelyzet lelki hatásairól, az önsegítő csoportok, a magunkkal való szembenézés fontosságáról Surányi Zolt
Ha megismerjük a félelmeinket, könnyebben le tudjuk győzni azokat – véli André Ferenc költő, slammer, akinek nemrégiben jelent meg a koronavírus témáját körbejáró Bújócskaverseny című verses meseregénye.
Lassan hozzászoktunk volna a korán keléshez, talán megszületett volna az első magyar vagy román érem is Tokióban. A tervek szerint az ötkarikás játékok negyedik napja lenne a mai. A témával a Székelyhon napilap Erdélyi Sport melléklete foglalkozik.
A világjárvány, a karantén és a kijárási tilalomhoz köthető történeteket, emlékeket gyűjt a Csíki Székely Múzeum. Arra kérik a csíkiakat, hogy osszák meg tapasztalataikat, gondolataikat, hogy miként élték meg az elmúlt pár hónapot.
Volt, aki szidta őket a közösségi oldalakon, hogy csoportosan „koslatnak”, hogy nem tartják be a szükségállapot előírásait. De hogyan töltik a mindennapjaikat ebben az időszakban, és hogyan élik meg a „bezártságot” az idősebb emberek?
Előadók, zenészek, énekesek, akik nem hagytak magunkra ebben az időszakban sem, saját szerzeményekkel vagy átdolgozásokkal igyekeztek jó kedvre deríteni, bátorítani. Felvételek, amelyekkel üzennek, hogy együtt és a zenével könnyebb minden élethelyzet, vagy éppen azt mesélik el, hogy hogyan érzik magukat. Karanténvideók, harmadik felvonás.
Az együtt töltött évek lezárása fontos rítus a diákok életében, ugyanakkor egy új kezdet előrevetítése is. Ez a rítus azonban idén elmarad. A tanév vége más lesz mindenkinek, de leginkább a végzős diákok életéből marad ki valami. Valami, ami máskor életre szóló élménynek ígérkezik.
Április közepén mutattunk be olvasóinknak néhány „karanténvideót”, amelyben táncosok, zenészek, énekesek és humoristák biztattak az otthonülésre. Folyamatosan születnek ilyen jellegű felvételek, kollázsok, örömmel látjuk, hogy nem lankad a művészek alkotókedve. Ismét összeszedtünk egy csokorral.
A lányoknak szóló Egy cserfes lány naplója és a fiúknak szóló Egy kölyök naplója ötleteket ad az otthonülős időszakra, játékos feladatokkal színesíti a mindennapokat.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.