A búcsúzási és részvétnyilvánítási rítusok egy része megjelent a közösségi oldalakon is, bár nyilván egyénileg dönti el mindenki, hogy a veszteségét megosztja-e a Facebook nyilvánosságával vagy sem.
Az internetnek hála nagyon gyorsan terjednek a hírek, de ugyanilyen gyorsan kelnek szárnyra az álhírek is. Fülöp Otília kommunikációs szakembert arról kérdeztük, hogy mi segíti az átlagembert eligazodni a háború körüli internetes kommunikációban.
Ritkán írom le, de most megteszem: a Netflix dokumentumfilmjét mindenkinek meg kellene néznie, aki okostelefont birtokol, illetve számítógépen dolgozik. Ugyan van benne némi hatásvadászat, de a felvázolt jövő elborzaszt.
A marosvásárhelyi tanár, gymstick-oktató, „youtuber” anyuka mesélt nekünk a videókészítésről, a gyerekeinknek átörökített tudásról, arról, hogyan lehet kis körökből kiindulva nagy változásokat elérni.
Egyre nagyobb teret hódít – különösen a fiatal korosztály körében – a közösségi média egyik legújabb trendje, a TikTok. Szakember segítségével jártuk körül, hogy mi is a közösségi felület sikerének titka, illetve milyen kockázatokat rejt magában.
Szorongáshoz, lerombolt önképhez, de akár depresszióhoz is vezethet a közösségi média túlzott használata, mivel ha az ember folyamatosan a mások által posztolt tartalmakat nézi, könnyedén arra a következtetésre juthat, hogy mások élete sokkal menőbb vagy jobb, mint a sajátja.
Van Facebook a halál után? Mi történik a legnagyobb közösségi hálón, amikor egy felhasználó meghal? Egyfajta virtuális szellemként él tovább az interneten? Tudjuk töröltetni a közösségi hálóról akkor is, ha nem ismerjük a belépési jelszavát? Vagy tudunk emlékoldalt csinálni neki? Itt vannak a válaszok.
Mobiltelefon, laptop, wifi, Facebook, skype és a többiek. El tudnánk képzelni nélkülük a mindennapokat? Szinte észrevétlenül, de belopóztak a magánéletünkbe, és átrendezték kapcsolatainkat, szerelmeinket.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.