Mindig is meseszerető gyermek volt – mondja, Kevin és a bűvös malom című mesekönyvével most ő szólítja meg a gyerekeket. Száva Csanáddal beszélgettünk legújabb könyvéről.
„Érdekes, izgalmas, jó időtöltés, és a szókincsem nagyon sokat fejlődik vele” – magyarázta Fésüs Csanád, hogy miért szeret mesét olvasni. A tizenegy éves sepsiszentgyörgyi kisfiú újabb videókkal örvendezteti meg azokat, akit szeretik a meséket.
Kedves kis családi ajándéknak indult, ma már – kicsit módosítva az alapötleten – a könyvesboltokban is megtalálható a Forró-Erős Dóra által írt, és az Antal Rozalinda által illusztrált Mit üzennek az állatok című, kisgyerekeknek szóló könyv.
A Csíki Játékszín január 13 – 17. között öt alkalommal játssza bérletben Kárpáti Péter Pájinkás János című darabját. Az előadás rendezője Barabás Árpád.
Mosható, rágható, mérgező anyagoktól mentes babajátékokat, ajándéktárgyakat készít: a Magyari Tímea által megalkotott horgolt állatkák és más dolgok nagyon jellegzetesek, és már nemcsak a barátnők gyerekeinek, más kismamáknak készülnek. Vidám figurák egy otthoni mesekuckóból.
Cseperke, a kis erdei manó varázslatos világába kalauzol el kicsiket és nagyokat egyaránt a Cseperke és Zengő kalandjai című mesekönyv, amely a napokban látott napvilágot. A még igencsak friss kiadványról annak szerzőjét, Sipos Tündét kérdeztük.
A Meseország mindenkié című kiadvány egy-egy írásában homoszexuális és transznemű szereplők is szerepelnek, ezért sokan ártalmasnak vélik. Kádár Annamária pszichológus válaszolt a sok szülőben felmerült kérdésre: valóban annyira ártalmas ez a mesekönyv?
Kettős eseményre, könyvbemutatóra és slam-poetry estre várják a kortárs költészet kedvelőit a csíkszeredai Kájoni János Megyei Könyvtár előadótermébe szeptember 18-án délután 5 órára. Meghívott vendégek: André Ferenc, Demeter Ferenc és Péter Blanka.
Ismerik a Kukori lustasága miatt zsörtölődő Kotkodát? Hát Károly bácsit, Frakk gazdáját? Régi idők mesefigurái ők, akik egy farkaslaki kézműves keze nyomán újra életre kelnek. Pakot Zita horgolt retró mesefigurái emlékeket elevenítenek fel, mosolyt csalnak az arcokra.
Tusnádfürdő központjából, Alvég mezejéről indultak túrájukra a Liget természetjárói, hogy bejárják a Bányász-patak völgyét. Önök is csatlakozhatnak hozzájuk, ha fellapozzák a Székelyhon napilap pénteki Liget kiadványát.
Felnőtteknek szóló, élőszavas népmesemondó versenyt hirdet a Hagyományok Háza. A Hencidától Boncidáig elnevezésű versenyre december 31-ig várják a jelentkezőket.
Artemisia varázslója a következőket jósolja az ifjú királynak: két gyereke közül a fiú különleges képességekkel lesz megáldva, de ebben a világban ezeket nehezen tudja kibontakoztatni, mert nem értik meg. Viszont nehéz és küzdelmes úton meg lehet találni a kulcsot hozzá.
Azt mondják, kifejezetten hasonlít rá: bár szakálla nincsen, jellegzetes Benedek-orra, mélyen ülő szemei, dús szemöldöke mintha tényleg emlékeztetne a nagy mesemondóra. Benedek Botond mégis sokáig hallgatott azzal, hogy nem csak névrokonságban áll a százhatvan éve született Benedek Elekkel. A Marosvásárhelyi Rádió hírszerkesztőj&
Komolytalan-e a mese, igaz-e, hogy csak gyerekeknek szól? Mit mentettek át számunkra a mesék az előző évszázadokból, és miről mutatnak modelleket? Ezekre a kérdésekre is válaszolt Katona József Álmos A népmesék és az anyanyelv című előadásában.
Tudja a gyerek, hány kiló volt három hónaposan, de nem tudja, honnan is kapta a nevét, tudja, mikor jött ki a negyedik foga, de nem tudja anya és apa hogyan is ismerkedtek meg. Ezen szeretne változtatni Kádár Annamária legújabb kötetével. A sokak által csak mesepszichológusként emlegetett szakember ugyanis egy rendhagyó babanaplóval jelentkezett.
Négy felnőtteknek szóló könyv után meseregényt írt Szabó Róbert Csaba. A Vajon Nagyi és az aranyásók című kiadvány felvetése viszont egyáltalán nem gyerekes: az aranyhegyet ciántechnológiával eltüntetni kívánó bányászok elrabolják a Vajon Nagyit, akit ki kell szabadítani. A valósággal való b&
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.