Több mint tíz éve fogott neki id. Szabó András művészettörténész, főmuzeológus ahhoz a kutatáshoz, amely során a csíki képzőművészeti élet kezdeteit és a jelesebb, lezárt életművel rendelkező képviselőit térképezte fel.
Nem egyszerű a könyvrestaurátor dolga, nem csak azért, mert különleges szakértelmet igényel a történelmi korokból származó dokumentumok megőrzése. Márton Krisztina, a Teleki Téka restaurátora a szakma rejtelmeibe vezet be.
Időről időre feltűnik a közösségi oldalakon egy, az 1960-as években Csíkszeredában készült fotó: egy szökőkút közepén egy tálcát tartó női szobor. Az egykor Csíkszeredában és Marosvásárhelyen található alkotás mára már az enyészeté.
A felvidéki származású festő képei ma nagyon sok helyen megtalálhatók a nagyvilágban, ám helyi műgyűjtők is rendelkeznek Spanyár-képekkel. Egykori székelyudvarhelyi iskolája szintén Spanyár-képekkel rendezi be tervezett társalgóját.
George Sebastian román műépítész származásáról legendák keringenek: kalandor volt, vagy csak szeretett utazni? Erre nehéz utólag választ adni. Mindenesetre nevét Tunézia tengerparti városában, Hammametben nagy becsben tartják. Róla olvashatnak a Székelyhon napilap e heti Erdélyi Napló kiadványában.
Egyesek mintha a múltból jöttek volna, mások mintha a jövőt elevenítették volna meg – mondhatnánk a legújabb ReEpoch divatbemutatóról, amely ezúttal a neoklasszicizmus jegyében született. A marosvásárhelyi Kultúrpalota színpadán megjelenő kreációkkal a tervezők semmiképpen sem divatot szerettek volna diktálni.
Nagyapjának és alkotótársának állít emléket K. Kriesch György, Körösfői-Kriesch Aladár unokája, aki jó ideje a család fennmaradt művészi értékeinek népszerűsítésével foglalkozik. Általa került Marosvásárhelyre Körösfői-Kriesch-festmény, de a nemrég megnyitott Nagy Sándor tárlat is az ő szer
Bár sokan nap mint nap elsétálnak mellette vagy gyakran bemennek egy-egy előadásra, mégis alig tudnak valamit a magyar szecesszió gyöngyszemének tartott marosvásárhelyi Kultúrpalotáról. Ha pedig elmegyünk egy róla szóló idegenvezetésre, rájöhetünk, hogy eddig csak néztük, de nem láttuk ezt a csodálatos épületet.
Nem a jelen trendjei, hanem a múlt, a művészettörténet elemei ihletnek évről évre egy őszi divatbemutatót Marosvásárhelyen. A Korok, divat, stílusok című bemutatón idén a barokk a fő téma, ebben a stílusban alkot mintegy harminc tervező több mint száz ruhát, alkotást.
Sok városképi érték semmisült meg az utóbbi tíz-tizenöt évben Marosvásárhelyen, a leépülés folyamatos, főként amióta a homlokzatfelújítások és a hőszigetelő nyílászárócserék rohama utolérte a történeti épületállományt is – állítja Orbán János művész
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.