Egy legendás DJ állt a színpadon, akivel a backstage-ben az új idők új zenéiről, a zene súlyáról és súlytalanságáról és a lemezlovas szerepéről is beszélgettünk. Ő DJ Palotai.
Biró László, aki saját gyűjteményéből rendezett iskolatörténeti kiállítást a csíkbánkfalvi kultúrotthonban. A tárlatot végigkíséri a múlt és jelen találkozása, a felnőttek nosztalgiázhatnak, a gyerekeknek kuriózum lehet, ha ellátogatnak ide.
Nagyon sok érdekesség látható a Segesváron nemrég létrehozott patikamúzeumban. Veress László gyógyszerész, a gyűjtemény tulajdonosa, a patikamúzeum megálmodója és létrehozója kalauzolt.
Először hallani sem akart róla Deák Anna, hogy édesanyjához hasonlóan ő is a postán dolgozzon, aztán mégis szerelmes lett a mesterségbe. Az évek folyamán minden postai tárgyi emlékhez ragaszkodott, most a kiállításon mutatja meg ezeket a nagyvilágnak.
Időről időre feltűnik a közösségi oldalakon egy, az 1960-as években Csíkszeredában készült fotó: egy szökőkút közepén egy tálcát tartó női szobor. Az egykor Csíkszeredában és Marosvásárhelyen található alkotás mára már az enyészeté.
Leonard Cohen művészete teljes volt és örök marad. A kanadai költő-zenész pontosan öt éve ment el, 82 évesen, de dalai továbbra is részei az egyetemes kultúrának.
Éveken keresztül nemhogy ott volt minden buliban, hanem ő csinálta a bulit. Csak belenézett az előtte táncolók szemébe, és tudta, melyik dal hatol a szívekig. Lecsó party, retró diszkó – Zsola bulijai alkalmanként többszáz embert mozgattak meg.
Egy hűvös októberi délutánon a csíkszeredai Petőfi utca 7. szám felé igyekszem. Jelenleg gyógyszertár működik itt, de nem ide készültem. Gondolatban az 1993 és 2009 közötti időszak meghatározó helyszínére nyitok be: a híres Tilos kávéházba.
Székelykeresztúron és környékén ma is elevenen él a köztudatban egy, a múlt század derekán született cigányember legendás alakja, humoros megjegyzései, történetei. A Tutinak becézett Béni Józsefről még életében számtalan anekdota keringett, ezeket gyűjtötte össze Szente B. Levente költő, író.
Izgatott várakozás előzte meg huszonöt évvel ezelőtt Székelyudvarhelyen Cseh Tamás koncertjét, amelyet a Madarasi Hargitán adott. De lázasan készülődtek a környékbeli városokból is a fiatalok. Jöjjenek, üljenek fel velünk a nosztalgiatraktorra, és irány a Hargita, Cseh Tamás 1996-os koncertje.
Ki ne emlékezne a Yahoo! Messengerre, vagy ki nem rendelkezne manapság is Yahoo!-s e-mail címmel? Volt idő, amikor kis túlzással élve a Yahoo! neve egyet jelentett az internettel. De, ahogy a híres mondás tartja, magasról lehet igazán nagyon zuhanni.
Tegye fel a kezét, aki játszott annak idején a Need for Speed sorozat két ikonikus darabjával, az Underground széria első és második etapjával. Vagy, akinek ismerősen cseng a Riders on the Storm dallam. Na ugye.
A notórius esetet nem fényképezte le Márton Zsigmond, a szálloda akkori igazgatója, de nagyon sok más dolgot szerencsére igen, s az utókor még nagyobb szerencséjére fényképeiből néhány hete egy igényes kivitelezésű könyvben több mint kétszáz jelent meg.
Eltelt a nyár fesztiválok és más tömegrendezvények nélkül, pedig húsz-harminc éve meghatározó dolgok ezek az életünkben. Mit hagytunk ki? Szubjektív fesztiválnosztalgia egy negyvenes embertől, aki jó húsz éve igyekszik előfordulni itt-ott.
Nem volt éppen könnyű az élet a nyolcvanas évek kommunista lakótelepén, de Böjthe Pál semmivel nem cserélné el a csíkszeredai Tudor-negyedben töltött gyerekkorát. Olyannyira megmaradt benne az a korszak, hogy még egy könyv megírására is serkentette: ez a Ködbenjáró.
A hetvenes években a csíkszentsimoni Keményítő- és Szeszgyár keményítő részlegén napi 30 tonna burgonyát, a szeszgyártáshoz pedig 60 tonna kukoricát és 130-150 tonna burgonyát használtak fel. A dicső múltat a falubéli Sándor Cecília hozza újra emberközelbe.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.