Bár agykutató édesapja sokáig remélte, hogy a nyomdokaiba lép, őt kisgyerekkorától kezdve a videókamera ragadta magával. Kiskorában már Alien-filmeket forgatott a tömbházlakásuk hosszú folyosóján, s azóta valahogy nem maradt el tőle ez az eszköz.
Bár még csak 15 éves, határozott céljai vannak már a marosvásárhelyi Kálmán Eszter Antóniának, aki megnyerte a Maros megyei Peron Music tehetségkutatót,: az a célja, hogy elfoglalt zenész legyen, és semmi másra ne jusson ideje.
Mit üzen a ma emberének a kétszáz év távlatából, és milyen a modern Petőfi Sándor? A hegyek között című Petőfi-verset zenésítette meg a gyergyószentmiklósi No Sugar zenekar, a Bács-Kiskun megyei önkormányzat megbízásából pedig videóklip is készült hozzá.
Gyermekkori barátok, sok évvel ezelőtt volt már közös zenekaruk is, majd külön zenei utakra léptek. A sepsiszentgyörgyi, jelenleg Kolozsváron élő Ráduly Botond „Manó” és Petri Gergő „Gregor” új közös zenei projekttel rukkolt elő nemrégiben.
Háborúk, forradalmak, anyagi kényszer és a személyes problémák mind lehetnek a kivándorlás okai. A honvágy sok-sok művészt, szerzőt megihlet.
Igen látványos, elbűvölő az Elvis-film, provokatív megoldásokkal tele. Azonban a „nagy” Elvis-filmmel az is a gond, hogy Parker ezredes kitalált szemszögéből mutatja meg a világ valaha volt egyik legnagyobb popsztárját. S ez nincs rendben.
Sok szempontból elég fura a zenénk, nem szándékosan nem konvencionális, csak nem akarjuk magunkat beskatulyázni – vallja Rázmán Botond, a Mock Surprise dobosa. Noha a menedzselés még nem erősségük, a zenére igyekeznek komolyan odafigyelni.
A zászló olyan szimbólum, amelyet a hadseregtől az egyszerű emberig mindenki hordozhat, viselhet, megjeleníthet. Lehetünk büszkék a mienkre, vagy éppen utálhatjuk a másét, egy dolog biztos: speciális kapcsolat fűzi az embereket bizonyos zászlókhoz.
Gitárok, looperek, egy énekhang és jó dalszövegek – mindez egy személyben Hangácsi Márton zenész és dalnok, aki több kortársához és nagy elődjéhez hasonlóan egyedül lép fel. Alkalmunk volt megtekinteni és meghallgatni az udvarhelyi Jámbor Tehénben.
Nyaralások, vizek, tengerek ideje van – van, akinek a szerelmet jelenti a tenger vagy magyar „kistestvére”, a Balaton, amelyhez legendakör és dalcsokor is kötődik, így összeállításunkban nemcsak a tengerekről, hanem a „Balcsiról” is énekeltetünk.
Egy legendás DJ állt a színpadon, akivel a backstage-ben az új idők új zenéiről, a zene súlyáról és súlytalanságáról és a lemezlovas szerepéről is beszélgettünk. Ő DJ Palotai.
Tizenöt évvel ezelőtt egy koncert erejéig álltak össze, majd jött a következő, aztán a következő. Közben tagok cserélődtek, idők változtak, felbomlottak, majd újra összeálltak, sztárt „faragtak” Bélából, aki egy gombgyárban dolgozik.
Az erdélyi magyar rockzenei élet első négy évtizedét összefoglaló könyv jelent meg nemrégiben: Zilahi Csaba rádiós újságíró Erdélyi magyaRock 1970–2010 című könyvében kilencvenegy zenekart és előadót sorakoztat fel. Vele beszélgettünk.
Az élet minden helyzete és területe megihlette a dalszerzőket a pop-rockzene történetében – dalok nemcsak a szerelemről, hanem a börtönökről is szólnak. Persze – maradva kedvenc analógiánknál – a szerelem is lehet börtön, akár száz évig is.
A repülés érzése átvitt értelemben is létezhet, nem beszélve arról, hogy a nagyon sokszor a szabadságot is jelenti. Tudják ezt a dalok szerzői is.
Mérföldkőhöz érkezett a gyergyószentmiklósi Bagossy Brothers Company, hiszen első alkalommal lépnek fel a budapesti Papp László Sportarénában. Az Aréna-koncert minden banda életében fontos állomás, a zenekar hosszú ideje készül is rá.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.