Hány éves korban jelentkezhet az első menstruáció, milyen testi változásokkal jár, miként és hogyan tudjuk erre felkészíteni a kislányokat, mit és hogyan, de főként mikor beszéljünk erről egy kiskamasznak? Nőgyógyász válaszol a kérdéseinkre.
Május első vasárnapján az édesanyákat ünnepeltük. De vajon milyen érzés lehet az anyák napja azoknak a gyermekeknek, akiket örökbe fogadtak/örökbe adtak?
A méh és petefészek megbetegedései címmel tartanak beszélgetést február 18-án a Nők tabukról pozitívan projekt kezdeményezői.
Nők tabukról pozitívan – ezzel a címmel indította el projektjét Prohászka-Rád Borókával közösen Nyirő Erika, aki a női betegségek övezte tabukat szeretné döntögetni, hogy segítsen székelyföldi sorstársain. Igen, sorstársain, ugyanis a csíkszeredai édesanyát az év elején mellrákkal diagnosztizálták.
Hogyan beszéljünk egy óvodásnak vagy egy kisiskolásnak a szexualitásról? Bár a szülők többsége kínosnak érzi az ezzel kapcsolatos beszélgetéseket, semmiképpen sem szabad kihagyni ezeket – tanácsolja Kui Eszter Enikő pszichológus. Egy nagy, pirulós beszéd helyett több laza, természetes hangvételű párbeszéd hasznosabb lehet.
Bár egyre több pár problémája, mégsem szívesen fordulunk orvoshoz azzal, hogy nem jön a gyerek. Pedig Romániában hat párból egy küzd meddőséggel, vagyis a párok több mint 15 százalékánál marad el a várva várt gyermekáldás. Mégis sokan hosszú éveket várnak, míg szakembert keresnének.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.