Generációk óta érik el a jó eredményeket nemcsak a versenyeken, hanem az egyetemeken és a munkaerőpiacon is. A székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium „műhelyében” elképesztő mennyiségű időt és energiát áldoznak a vállalkozói ötletversenyekre.
A legmélyebb zugból is van visszaút – írta a napokban közösségi oldalán Sánta Elemér, amikor hírül adta, hogy első helyezést ért el a Brillant Mill malomprogram megalkotói által megszervezett első online malom világkupán.
A romániai feldolgozóiparnak hangsúlyosabban kellene nyitnia a helyi termelők felé, a masszív élelmiszerimport ugyanis egyre több kockázattal jár. A csütörtökön megjelent Erdélyi Naplóban annak néznek utána, mennyire nehéz egy kisvágóhidat elindítani.
Az utóbbi időben mindig csak egy évet tervezett előre az életéből, de egy ideje már foglalkoztatja a gondolat, hogy hol lesz tíz év múlva, ugyanis eddigi terveit már mind megvalósította: megvan a család, amire vágyott, a gyerekek, az otthon, és a munkája lett a hobbija. Most azt tűzte ki célul, hogy a Petry egy ismert gasztronómiai vállalkozás legyen Erdélyben.
Negyedszázada olyan cégeket vezet, amelyek szakterületükön az országos harmadik helyen állnak. Pedig a kilencvenes évek elején még egyetlen teherautóval szállított. Pál Dénes székelyudvarhelyi vállalkozóval beszélgettünk gyerek- és fiatalkorról, mérföldkövekről, rossz és jó döntésekről, az életről.
Ígéretes tehetség volt gyorskorcsolyában, tizennyolc éven át rótta a köröket, ám egyik napról a másikra, mondhatni a csúcson, abbahagyta a versenysportot. Persze kellett ehhez egy adag székely makacsság is – ismeri el. A sporttól viszont sokat kapott, hiszen megtanulta, hogy a kitartó és céltudatos munka meghozza gyümölcsét.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.