Tele vannak energiával az igazi, hamisítatlan rockzenét játszó székelyudvarhelyi Caravel együttes tagjai, ezt az energiát pedig arra fordítják, hogy feldolgozások mellett minél több saját zeneszámmal robbanjanak be a köztudatba.
Karácsonyi tudományos előadással ajándékozta meg a csíkiakat Nagy Péter fizikatanár, aki ezúttal a Márton Áron Főgimnázium diákjaival lépett fel. A Valami szépet című est második kiadásán a fény és a zene került a középpontba.
A nulláról indultak, hónapokig énekes nélkül gyakoroltak, a próbák helyszínei is gyakran változtak – így foglalható össze a székelyudvarhelyi Caravel zenekar pályafutásának kezdete.
Várj még, Süt a nap az égen és Világoskék napfény – dalok, amelyeket már gyakran együtt énekel a közönség a NÉKED zenekarral. Most pedig Próbaterem sorozatunk új részében premierrel készültünk: nálunk hallgatható először az Új vágy és a Bennem él.
Fiatalok, rendkívül tehetségesek, egyedi hangzásviláguk pedig könnyen azonosíthatóvá, felismerhetővé teszi a zenéjüket – a NÉKED próbatermében jártunk, ahol az együttes tagjai a kezdetekről, nyári bulikról, tervekről beszéltek portálunknak.
Mintha csak beült volna közénk KAF – fogalmaztak a Sebő Együttes tagjai, akik a Látó szerkesztőivel közösen különleges irodalmi esttel tisztelegtek Székelyudvarhelyen a magyar nyelv napja alkalmából Kovács András Ferenc emléke előtt.
Huszonkettedik alkalommal tartják meg a Székelyudvarhelyi Kamarazene Fesztivált. De hogyan is indult a fesztivál, és hogyan nőtte ki magát nemzetközi szintű zenei rendezvénnyé? Bihari Lóránt főszervezővel elevenítettük fel a kezdeteket.
Igazságos, arrogáns és ambiciózus – ezekkel a szavakkal jellemzi magát Keresztes Zsolt, alias Kerry, művésznevén Josh Moograine. A kézdivásárhelyi zenész és programozó szenvedélye a zene, mindennel felhagyna, csak hogy színpadon lehessen.
Aki Tusványoson belépett a Kriza János Csűrbe, azt láthatta, hogy a táncházas forgatagban japán emberek is vannak, akik ráadásul úgy járják az erdélyi táncokat, hogy az csuda. Kik ők, honnan jöttek, és mit csináltak itt? Erről Melles Endre mesélt.
Csíkszereda ontja magából a fiatal művésztehetségeket, a város tele van képzőművészekkel, színészekkel, zenészekkel. Éppen egy ilyen fiatal tehetséggel, Lukács Márton Örssel beszélgettünk, aki először lép fel saját projektjeivel a Csíki Jazz-en.
A költő Arany Jánost nem kell bemutatni, még a laikusok is ismerik a híres balladistát. Azt viszont talán már kevesen tudják, hogy nem is kevés köze volt a zenéhez – erről tartott előadást kedden Csörsz Rumen István a Régizenei Nyári Egyetem keretében.
Változott a zenekar felállása, új dalokon és terveken dolgoznak, és folytatódik az együttműködés Al Di Meolával – derült ki, amikor arról beszélgettünk Bodó Istvánnal, az Ineffable menedzserével, hogy jelenleg mi történik a zenekar háza táján.
Zenekedvelő családba született, így már egészen fiatalon „megfertőzte” a hangszerek és koncertek világa. Általános iskolában kezdett zongorát tanulni, majd alig tizennégy éves korában Budapestre került. 2021 óta a Margaret Island zenekar billentyűse.
A Kájoni-kódex az alaptematikája a budapesti CentriFUGA Kortárs Zenei Műhely legújabb műsorának, amelynek ősbemutatóját Erdélyben tartják. A koncertkörút és a kortárs zenei reflexiók kapcsán Kedves Csanád zeneszerzővel beszélgettünk.
Befejezte az új verseskötetének a megírását, és mivel érezte, hogy kissé el kell távolodnia ettől a fajta munkától, gondolatvilágtól, basszusgitározni kezdett. Zenekari életről, az ismeretlen basszusgitárosokról és az új kötetéről Muszka Sándorral.
Modernkori köntösben hozza vissza a kilencvenes évek füstös rockzenéjét a harminc éve megalakult sepsiszentgyörgyi Semaphore, amelynek tagjai többször búcsúztak már a közönségtől ugyan, de sosem örökre.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.