A sepsiszentgyörgyi Osonó Színházműhely olyan független színházi kezdeményezés, amely szellemi műhelyként teret kíván adni a fiatalok kortárs színházi kísérleteinek.
A létrejövő előadásokon túl pedagógiai célja az, hogy a fiatalokat a színház ürügyén nevelje és megszólítsa annak érdekében, hogy felelős emberként, értéket teremtő közösségekben keressék meg helyüket a társadalomban.
Az Osonó Diákszínház néven induló jelenlegi független színházműhelyt dr. Salamon András magyarszakos tanár alapította 1993-ban. 1999-ben Fazakas Misi vette át a vezetését. 2008-tól egyre nőtt az alaptagok száma, a magcsoporthoz csatlakoztak fiatal középiskolás diákok a Plugor Sándor Művészeti Líceum drámatanszékéről, a Művészeti Népiskola színészosztályából és a Mikes Kelemen Főgimnázium Diákszínházából. A társulatnak öt állandó tagja van, ebben benne vannak a pályázatíró kolléganők és a színészek is – árulta el Fazkas Misi.
„E csapathoz mindig próbálunk középiskolásokat vagy drámatagozatos fiatalokat, illetve egyetemistákat bevonni, hogy kóstoljanak bele abba a munkába is, amikor nem vagy kiszolgálva, felelősséget kell vállalnod, s mindent magad kell elvégezned. A drámatagozat kapcsán is elmondom: nem a színművészeti egyetemeknek gyártjuk a potenciális felvételizőket.
Ambíciósak, kitartóak, bátrak legyenek, találják meg azt a területet, amit szenvedéllyel tudnak majd hosszú távon képviselni” – magyarázza. A teljes interjút megtalálják az Erdélyi Napló legfrissebb számában.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.