„Onnan kell kiindulni, hogy a város nem egy metropolisz, ehhez kell igazítani a stratégiát. Van egy tömegmozgalmi része ennek a stratégiának, mert tudjuk, hogy ez a minőségi élet záloga. Amennyiben az ember megtanul rendesen járni, a testét birtokolni, ellenőrizni a mozgását, ez mind-mind jó a jövőre nézve. Az is jó, ha kialakul az egyensúlyérzék, a vízbiztonság. Kiteljesedett a diákok számára szervezett kori-úszás program. Romániában 2013-ban úttörők voltunk ilyen tekintetben, sokan próbálták ezt kisebb nagyobb sikerrel lemásolni, de végül elmondhatjuk, hogy a mi mintánkra ez rendszeres lett a térségben” – mondja Ráduly.
Ami a teljesítménysportot illeti, arról kell dönteni – jegyzi meg – hogy hol, milyen téren, milyen területen képzeljük el a kiválóságot.
„Hol, milyen módon gondoljuk úgy, hogy a térségünket mások azonosítani tudják bizonyos sportágakkal, sportolóink segítségével, és itt – tetszik, nem tetszik – a legfontosabb immáron 1931 óta a jégkorong. Ez egy olyan márkaneve, sajátossága a térségünknek, ami a rendszerektől függetlenül megmaradt.
Azóta eltelt egy királyság, világháború, államosítás, dühöngő szocializmus, liberalizmus, de a jégkorong kiállta az idők próbáját, és ma is a legfontosabb márkája Csíkszeredának.
Ez a csapat adja a város egyik márkanevét, most éppen Sportklubnak hívják, korábban több más neve volt” – mondja az elöljáró.
Keressék a teljes interjút az Erdélyi Sport mellékletben.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.