„Áttértünk a nemzeti vonalra is kicsit. Nem véletlenül” – fogalmazott a lemezbemutatón Szabó Előd, a zenekar vezetője, énekese, aki nem csak szövegileg, de zeneszerzőként is jegyzi a dalokat. A zenekar dobosa, Tisza Kálmán szerint is bár popzenekar a Titán, jóval több mondanivalója van, mint egy átlag popegyüttesnek. „Most nőtt fel a zenekar egy olyan szintre, hogy nyíltan állást foglal valami mellett vagy valami ellen, közben meg Szabó Előd is megért szövegileg és zeneileg mindehhez” – fogalmazza meg a dobos.
Az Égig érő fák című lemez, már a címéből, de az albumborítójából is sejteti, hogy az értelmetlen fakivágások ellen foglal állást. A címmel kontrasztban az albumborítón egy megcsonkított erdő szerepel, amilyen most a világ, belül pedig egy dús fenyves, amilyennek lennie kellene – magyarázza Tisza Kálmán. Mindkét grafika Mezei Ferenc munkája. Azt is megtudtuk, a famaffia kezei olyan messze elérnek, hogy volt olyan leszerződött Titán-koncert, amelyet azonnal lemondtak, amint a Titán Facebook-oldalán megjelent a lemezborító.
Az album dalait amúgy áprilistól októberig készítették a fiúk, immár saját stúdiójukban. Többek közt ezzel is magyarázható, hogy ilyen gyorsan követte egymást a két utolsó lemezük. „Egy zenekar általában két-három évet szokott várni egy új lemez megjelentetésével, kell annyi idő, amíg felgyűl a mondanivaló. Mi azonban most gyorsabbak voltunk. Igaz 2015 szeptemberében jelent meg a Legújabb holnap című lemezünk, s másfél évre rá jelentkezünk még eggyel. Azelőtt azonban 5 évig szüneteltünk. A Legújabb holnap előtt a Titánium volt az utolsó albumunk, s az 2010-ben jelent meg. Közben lett egy saját stúdiónk, így már egyszerűbb a lemezfelvétel, meg a szünet alatt a mondanivaló is tényleg felgyűlt.
– mondja Szabó Előd.
A lemezen található tizenegy dalban, nem csak a jelenlegi öt együttestag zenél, együttműködtek valamikor csapattagokkal – mint Robert Braijal, vagy Vízi Imrével –, ugyanis a gimnáziumi zekarként indult együttes immár 14 éve létezik, és volt pár csere benne. Az egyik dalban Szabó Előd felesége is énekel. A lemezt Rozgonyi Péter legendás hangmérnök keverte, így a fiúk szerint a hangzás nagyon jó.
A Titán amatőr zenekarból lett profi, de jelenleg is mindenkinek megvan a saját civil szakmája, ugyanis csak zenélésből nem lehet megélni ma Romániában – állítják a fiúk. Elismerik,
lemezt kiadni sem érdemes a 21. században, mégis muszáj.
„A lemez a zenekar névjegykártyája. A Titán zenekar egyedülálló romániai magyar zenekar, amely Romániában ad ki lemezt” – mutat rá Tisza Kálmán. Hozzáteszi, így, hogy saját stúdiójuk van, nem kell kompromisszumot kötniük lemezkiadókkal, és saját magukkal.
Ugyanakkor jó érzés számukra, hogy a koncerteken az emberek egyre inkább kezdik ismerni a Titán-dalok szövegeit, a Youtube-on pedig már fel is dolgozták az Őszintén szeress című szerzeményt. A fiúk a koncertprogramot tekintve sem panaszkodhatnak, az augusztus már tele a naptárukban, de június-július is jól áll, májusban Felvidéken lépnek fel, és még kanadai meghívásuk is van.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.