Olcsó és gyors digitális pénzügyi szolgáltatók

Liget 2020. január 27., 10:28

Komoly kihívást jelent a bankszektor számára a TransferWise, a Curve, a Revolut és más hasonló cégek térnyerése, amelyek lassanként teljesen átveszik a hagyományos pénzintézetek szerepét. A Székelyhon napilap Látótér mellékletében az újfajta bankkártya előnyeiről és hátrányairól olvashatnak.

Ügyfélorientáltak és költségtakarékosak.  Az új generációs pénzügyi szolgáltatók főként a fiatal felnőttek körében népszerűek •  Fotó: 123RF
galéria
Ügyfélorientáltak és költségtakarékosak. Az új generációs pénzügyi szolgáltatók főként a fiatal felnőttek körében népszerűek Fotó: 123RF

Vállalkozói közegben, de baráti társaságban is egyre gyakrabban hallani a „Van Revolut-kártyád?” kérdést, legyen szó akár fizetések utalásáról, akár egy közös internetes bevásárlás kifizetéséről. Az új generációs, digitális pénzügyi szolgáltatásokat nyújtó fintech (az angol financial technology, azaz pénzügyi technológia rövidítése) cégek kis túlzással forgószélként robbantak be Romániába is, és elsősorban a fiatal generáció tagjait, illetve a kezdő vállalkozókat sikerült megnyerniük.

Olcsó és gyors szolgáltatásaikat nézve nem is kell túl sokáig sorolni a hagyományos bankokkal szembeni előnyeiket, de természetesen hátulütői is vannak az új technológiának.

Ettől függetlenül azonban a bankoknak alapos stratégiát kell kidolgozniuk, ha továbbra is hatékonyan akarnak versengeni az ügyfelek kegyeiért. Mindezt már a Román Nemzeti Bank (BNR) is felismerte, szakértői pedig nem tétlenkednek, hiszen már zajlik a kockázatok felmérése és a lehetséges válaszlépések kidolgozása.
A Látótér január 27-i számában pénzügyi szakemberek, vállalkozók beszélnek arról, hogy hogyan is működnek a fintech cégek, és mire érdemes odafigyelni az új generációs pénzügyi szolgáltatók esetében. 

 

0 HOZZÁSZÓLÁS
Rádió GaGa - Hallgassa itt!
 
 

A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.