Az OptiMetal létrejöttéhez az uniós pályázati lehetőségek és egy szerencsés találkozás járult hozzá – mondta el Magyari Attila, a cég tulajdonosa. „Bálint György Szabolcs, most már a vállalkozás műszaki vezetője hívta fel a figyelmünket erre a technológiára. Aztán egy szakmai kiállításon rátaláltunk a 3D nyomtatás technológiájának meghonosításában úttörő Freedee Kft.-re, amely szakmai partnerként Markforged-gépeink beszállítója is lett. Két év kellett, amíg az álomból valóság lehetett.”
Nagyjából a ’80-as, ’90-es évek táján forrtak ki azok a 3D nyomtatási technológiák, amiket ma a legszélesebb körben használunk, ezek jellemzően műanyagból, illetve műgyantából készítenek kisebb-nagyobb tárgyakat.
A technológia jelentősége attól volt igazán forradalmi, hogy a korábbi hagyományos műanyagipari eljárástól eltérően nem igényelt komoly ipari infrastruktúrát, mint például fémöntés esetében egyedi szerszámot vagy forgácsolásnál drága és nagy megmunkáló gépeket, amelyek ráadásul szakképzett személyzetet is igényelnek.
A 3D nyomtató gyakorlatilag egy asztalon elfér.
A legnagyobb potenciál a gyorsaságban, illetve a geometriai vagy tervezői szabadságban volt és van. A gyártási folyamat során több műszaki és gazdasági szempont is érvényesül. Bővebben minderről a Piactér október 4-ei lapszámában olvashatnak.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.