Míg régen csak a zenék sorrendjéért, illetve a köztük elhangzó konferálásért felelt egy lemezlovas, manapság nem csak a dalok mixeléséhez, hanem marketinghez, brandépítéshez is kell értenie egy DJ-nek, persze amellett, hogy jó technikai felszerelése van. De hogyan is alakult ki a szakma?
Nagy a hajtás és a teljesítménykényszer manapság környékünkön is, egyre többeket érint a munkahelyüktől való mentális eltávolodás, a kiégés. Noha térségünkben még újnak számító fogalomról van szó, ez nem jelenti azt, hogy ne lenne fokozottan jelen.
Érdemes-e zenét kérni a DJ-től, s mit él át az előadó, miközben egy éjszaka alatt több száz ember ízlésének kell megfeleljen, de sokan mégis számon kérnek rajta egy-egy le nem játszott zenét? Az előadó feladata nem mindig olyan egyszerű, mint amilyennek sokan gondolják.
Régóta vitatéma, hogy hatékony-e a homeopátiás kezelés vagy sem. Az alternatív gyógymód Székelyföldön is jelen van, a lapunk által megszólaltatott gyakorlói szerint pedig van rá kereslet. Annak ellenére, hogy hatásosságát tudományos és klinikai vizsgálatok nem támasztják alá.
Noha nagyobb hangsúlyt kellene fektetni a kortárs irodalmi alkotásokra, így megszerettetve az olvasást a diákokkal, a tanügyi rendszerben a klasszikus műveken van a hangsúly. Egyes pedagógusok rengeteg házi olvasmányt megkövetelhetnek, mások kevésbé foglalkoznak ezzel.
Azt a matematikát , amit nálunk hetedikben tanulnak az iskolások, egyes nyugat-európai országokban csak egyetemi szinten oktatják. De nem csak a számokkal van a baj, szakértők szerint egy csomó fölösleges tantárgyat ki kellene söpörni a tananyagból.
Szorongáshoz, lerombolt önképhez, de akár depresszióhoz is vezethet a közösségi média túlzott használata, mivel ha az ember folyamatosan a mások által posztolt tartalmakat nézi, könnyedén arra a következtetésre juthat, hogy mások élete sokkal menőbb vagy jobb, mint a sajátja.
Mi áll annak a több generációra visszanyúló problémának a hátterében, hogy sok székelyföldi magyar fiatal az iskolai tanulmányai befejeztével sem tudja megtanulni a román nyelvet? – erre kerestük a választ Murányi Péter nyelvtanár segítségével.
Akár hasznos is lehet, ha a páciensek az interneten – hiteles forrásból – tájékozódnak tüneteikről, esetleges betegségükről, a háziorvosok azonban egyöntetűen hangsúlyozzák, hogy a gyógyítást, kezelést csakis a szakemberrel való konzultáció után szabad megkezdeni.
Mindennapi életünkben egyre gyakrabban támaszkodunk az okostelefonunkra, amelyet telefonálás helyett már inkább használunk társas kapcsolatok fenntartására, videók nézésére vagy épp hírek olvasására. Ez azonban függőséghez vezethet.
Egyre ellenállóbbak a baktériumok az antibiotikumos készítményekkel szemben, így eljöhet az időszak, amikor a betegségeket okozó baktériumokra már nem hatnak a gyógyszerek. Románia az Európai Unióban második helyen áll az antibiotikum-fogyasztás tekintetében, a jelenség alól pedig mi sem képezünk kivételt.
A fiatalabb generációk körében egyre inkább átveszi a televízió szerepét a Youtube videómegosztó portál. Utóbbin manapság már a tévéműsorok minőségét megközelítő tartalmakat gyártanak az önjelölt fiatal videóbloggerek, amelyekre sok esetben több százezren kíváncsiak.
Az Y generáció tagjai (1980-1995) között születettek individualisták, legtöbbjüket hidegen hagyja a politika és a közélet – erre mutat rá több a témával foglakozó kutatás is. Az általunk megkérdezett szakember szerint noha a mi térségünkben is érződik ez a generációk közötti különbség, itt inkább az 1990 ut&a
Rossz vagy jó hatással vannak a videojátékok az emberi agyra? – tevődik fel a kérdés egyre gyakrabban. Szakértők bevonásával és a kérdéssel kapcsolatos kutatások áttekintésével jártuk körbe a témát.