Rajongók milliói várják tűkön ülve, hogy ki ül végül a Vastrónra (már ha egyáltalán számítani fog ez) a Trónok Harca befejező, hatrészes évadában. Az egy éves kihagyást követően (érhető okokból, hiszen annyira grandiózussá vált a produkció, hogy az elkészítése jóval időigényesebb, mint az első évadoké) idén április-májusban ismét megelevenedik előttünk a Hét Királyság története, és pont kerül a történet végére: összecsapnak a holtak az élőkkel, várhatóan kő kövön nem marad, a sorozat egyik színésze, a Briennet alakító Gwendoline Christie szerint a sorozat megnézése után terápiára kell járniuk a nézőknek.
És hogy mi lesz utána? Várhatóan öt spin-off sorozat, amik szintén Westeros világában játszódnak. Az első valószínűsíthetően 2020-ban érkezik, és a „történelem előtti időkről” fog szólni, egyik főszereplője pedig Naomi Watts lesz.
A Trónok Harca utolsó évada áprilisban érkezik, egyelőre csak egy rövid teaser és egy aprócska jelenet van belőle az HBO idei promóvideójából.
A szilveszteri felfokozott állapotot meglovagolva január elsején egy rövid, sejtelmes videóval jelentette be a Stranger Thingst forgalmazó Netflix, hogy a sorozat legújabb, harmadik évada július 4-én debütál. Ez azért sem rendhagyó, mivel 2018 kivételével mindig Halloweenre időzítették a premiert. Ezúttal azonban nem töklámpás fényében, hanem remélhetőleg egy meleg nyári estén borzonghatunk újra a hawkins-i gyerekek 1985 nyarán játszódó kalandjain, ha úgy döntünk, hogy a lehető legrövidebb idő alatt ledaráljuk az egy napon érkező nyolc részt, amelyek címeit is elárulták már a készítők.
A listázott sorozatok közül ennek van a legközelebb a premierje: január 13-án (nálunk 14-én) érkezik az HBO-ra az új évad első része. A három idősíkon játszódó történet semmilyen formában nem kapcsolódik a sorozat első két évadához, így az is bátran nekiugorhat, aki nem látta a True Detective – a kritikusok és a nézők szerint is – zseniális első, és az inkább megosztó és már nem annyira jó második felvonását. Az újabb történet főszerepeit ezúttal a Moonlight című filmben nyújtott szerepéért Oscar-díjat nyert Mahershala Alira (aki egyébként friss Golden Globe díjas is lett hétfőn hajnalban) és a számos filmből ismerős Stephen Dorffra osztották. Ha hihetünk a premier előtti kritikáknak, a harmadik évad „visszatér a gyökerekhez” és olyan nagyszerű lehet, mint az egekig dicsért első.
A Neil Gaiman nagysikerű regényéből készült adaptáció szintén egy év kihagyással érkezik március 10-én a képernyőkre. A korunk Amerikájában, a régi és új istenek összecsapásáról szóló, helyenként horror- és fantasy-elemekkel apelláló történet újabb mozgóképes fejezete várhatóan nem fogja feldolgozni az elég vaskos könyv hátralevő részét, így lesz még muníció egy esetleges harmadik-negyedik évadra is a sikertől függően. A Ian McShane és Ricky Whittle főszereplésével készült sorozatot a Starz csatorna készíti és az Amazon Prime forgalmazza.
A 2017. december elsején mondhatni a semmiből érkezett német sorozat készítői beletrafáltak: jókor voltak jó helyen, így a Netflixnek készíthették el a meglehetősen nyomasztó hangulatú, európai, időutazós sorozatukat, amely forgalmazója révén eljutott a nemzetközi piacra is. A kissé döcögősen induló, egyre feszesebb tempójú, hihetetlen nagy csavarral végződött első évad után rögtön néztük volna a folytatást, ezt azonban csak idén tehetjük meg, még egyelőre kitűzött premierdátum és bármiféle előzetes nélkül. De ami késik, nem múlik.
Zombik a középkori Koreában? A szebb időket is megélt Walking Dead rajongói érthető, ha felkapják erre a fejüket. És mivel már posztapokaliptikus (zombi)filmekkel már Dunát lehetne rekeszteni, a Netflix által forgalmazott Kingdomnak azért érdemes esélyt adni, hogy a nem megszokott történelmi „beágyazása” révén hátha meg tud lepni azzal, hogy még milyen újdonságokat lehet kihozni a zsánerből. De mindezen elvárások nélkül is, már eleve roppant élvezetesnek tűnik a feudális keleti társadalom megbirkózása a zombiapokalipszissel. A sorozat teljes évada január 25-étől lesz elérhető a Netflixen.
2018 egyik nagy bejelentése volt, hogy Damon Lindelof (többek között a Lost és a Leftovers alkotója) sorozatot készít a népszerű Watchmen képregényből, tíz évvel annak egészestés filmadaptációja után, amit Zack Snyder még a DC-filmek univerzumteremtő próbálkozása előtt rendezett. A noiros képregényfigurák újabb mozgóképes megjelenítéséhez olyan nevet sikerült megszerezni, mint Jeremy Irons, aki színészként már tett le egyet s mást az asztalra, legutóbbi emlékezetes tévés szereplése a VI. Sándor pápa megformálása volt a Borgiákban, most pedig Ozymandias szerepében bizonyíthat. Az HBO műhelyében készülő Watchmennek még nincs premierdátuma, de valószínűsíthetően az őszi sorozatdömpinggel érkezik.
Egy angyal és egy démon próbálja megakadályozni az apokalipszist? Ez a felütés nem ismeretlen a Supernatural-rajongók számára, most azonban Neil Gaiman és Terry Pratchett közös regényéből, az Elveszett próféciákból fejlesztett (limitált?) sorozatot az Amazon Prime Michael Sheen és David Tennant főszereplésével, de a Mad Menből ismert Jon Hamm is feltűnik Gábriel arkangyal szerepében. A történelmi időket is felelevenítő, de nagyrészt a jelenben játszódó sorozat szinopszisa szerint: „közeleg az Apokalipszis, itt a Végső Ítélet, a Jó és a Gonosz felállítja seregeit, Atlantisz kiemelkedik a habokból, minden az isteni terv szerint történik, azonban egy angyal és egy démon ezért nincs annyira oda, és megtesz mindent a világvége megakadályozása érdekében, és a Sátán fia is elkeveredett valahol.
A természetfeletti angyalos-démonos történetek rajongóinak kötelező. Premier valamikor 2019-ben.
Az elborult, erőszakos, vérben tocsogó stílusáról ismert dán Nicolas Winding Refn (a Pusher-trilógia, a Bronson, a Drive, Only God Forgives és a Neon Démon rendezője) Los Angeles alvilágáról készít tízrészes sorozatot az Amazonnak. A kiadott, inkább a hangulatra építő előzetes alapján csöppet sem kendőzetlen és meglehetősen véres történet instant 18-as korhatár-besorolású lesz, tehát egyáltalán nem széles közönségnek készül. Fegyverek, gyilkosság, erőszak, brutalitás, mindez pedig Winding Refn stílusával megspékelve. Egy próbát mindenképp megér. Valamikor 2019 folyamán érkezik.
A Disney idén tervezi beindítani saját streaming-szolgáltatóját, amit saját, exkluzív tartalmakkal dob piacra, így a Star Wars-, Marvel- és a mese-univerzum további kiaknázására számíthatunk a következő években, emellett minden Disney-tartalom átkerül a Netflixről ide.
A platform egyik zászlóshajója a Mandalorian-sorozat lesz, aminek fejlesztését Jon Favreaura bízták, és egy fejvadászról fog szólni (valószínűleg emiatt esett kútba a tervezett Bobba Fett film). Főszereplője a Trónok Harcából és a Narcosból is ismert Pedro Pascal lesz, időrendben pedig a Birodalom elbukása és az Első Rend felemelkedése előtt fog játszódni a galaxis peremvidékén. Egyelőre csak három teaser-fotó van róla és az ígéret, hogy gőzerővel készül. Ha még nincs elegünk az egyre jobban kizsigerelt űropera újabb felvonásaiból, akkor 2019-ben ez a sorozat is ott kell szerepeljen a megnézendők között.
Amiket még várunk, de nem részletezzük: Umbrella Academy (Netflix, premier: február 15.), Black Monday (Showtime, premier január 20.), Catch 22 (Hulu, ismeretlen premierdátum), City on a Hill (Showtime, ismeretlen premierdátum), Deadly Class (SyFy, premier: január 16. – már nézhető az HBO Go-n), The Witcher (Netflix, ismeretlen premierdátum).
2019-ben sajnos két nagy sorozatot is nélkülöznünk kell: várhatóan nem érkezik új évad sem a Handmaid’s Taleből, sem a Westworldból. Ezek fejlesztése a produkciók nagyságrendje miatt a Trónok Harcához hasonlóan időigényesebb folyamat, így mindkét sorozat esetében a 3. évad premierjére 2020-ig kell várni.
Búslakodásra azonban nincs ok: a szolgálólányok tortúráján és a western-androidok lázadásán túl is van élet, a fent felsoroltak mellett pedig még számos érdekes sorozat kezdődik el, vagy folytatódik 2019-ben.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.