Különleges, érdekes, megfoghatatlan világ a cirkusz – éppen ezért sok-sok dalszerzőt megihlet, hiszen az artisták, bűvészek, idomított állatok, légtornászok, balerinák világa annyira eltér a normális ember világától, hogy erről dalok is keletkeznek.
Nyakunkon a tél, a lábunkon meg a bakancs. Bár a telek egyre enyhébbek (már ahol…), azért egy jó pár vastag bőrbakancs senkinek se árt. Vagy kettő. Vagy három, hogy ne menjen tönkre hamar, és mutasson is valahogy. Hogyan hordjuk a bakancsot?
Nézed a focivébét, és tudod, hogy semmi keresnivalója annak pont Katarban? Követed, hogy a FIFA évek óta botrányoktól és korrupciótól hangos? Szereted a focit? Akkor A FIFA titkait mindenképpen nézd meg.
A korondi gyermekkori pillanatképektől a Ceauseșcu-látogatásokig, a családi albumból „kivett” udvarhelyi fotóktól a Szentimre utcai ródlizásig és a nyolcvanas évekbeli gázas teherautókig, felvonulásokig terjed a skála Balázs Ferenc fotókiállításán.
Minden idők egyik legklasszikusabb háborús regényéből harmadszorra készült filmadaptáció – mikor lenne aktuálisabb, ha nem ma, amikor tőlünk nem olyan messze gyakorlatilag megint (ugyanígy) zajlik minden?
Egy másik, szintén igen ismert szakma mellett ez is a legősibb foglalkozások közé tartozik. Mármint a politikusoké. Persze olyan nagyon elfogultak és hárítók azért ne legyünk, mert hiszen tudjuk, hogy nemcsak velük van a baj.
Ha az öltönyt tartjuk a férfi öltözködés csúcsának, akkor a mára klasszikussá érett bőrdzseki, póló, farmer, tornacipő kombinációt a legegyszerűbb és mégis legvagányabb szerelésként írhatjuk le.
Ne csak lakodalomba vegyünk öltönyt, mert nem akkora gáz, sőt, ha megfelelően szépen hordjuk, akkor tényleg a lehető legjobban tud mutatni rajtunk. Az öltöny ugyanis nemes egyszerűséggel a modern férfiruházkodás legteteje.
Elég nagyot kockáztat az a filmrendező, aki amatőröket foglalkoztat egy nagyjátékfilmben – ráadásul Kis Hajni első filmjéről van szó, mégis profi színészek nélkül is kiválóra sikerült a Külön falka. Sztorija egyszerű, az alkotás mégis majdnem tökéletes.
Minimalista, négyszereplős stúdióelőadás elképesztő erővel: a Leenane szépe egyszerre szórakoztató és szívszorító. Talán nem jössz ki jókedvvel a színházból, de gondolkodni- és megbeszélnivalóval megint felpakolt az udvarhelyi színház munkája.
Háborúk, forradalmak, anyagi kényszer és a személyes problémák mind lehetnek a kivándorlás okai. A honvágy sok-sok művészt, szerzőt megihlet.
Igen látványos, elbűvölő az Elvis-film, provokatív megoldásokkal tele. Azonban a „nagy” Elvis-filmmel az is a gond, hogy Parker ezredes kitalált szemszögéből mutatja meg a világ valaha volt egyik legnagyobb popsztárját. S ez nincs rendben.
Egyszerre volt író, karikaturista és „stand up-os”, bohém életű és végtelenül szomorú. Emléke egyre jobban megfakul, s habár utca és színház is viseli nevét Székelyudvarhelyen, no meg szobra is van, egy igazi, nagy monográfia még mindig hiányzik.
Székelyudvarhelyről származik, Havas Juli az írói álneve, ám Magyarországon él és dolgozik tüdőgyógyászként, és írt egy nagyon erős regényt, amiben minden benne van, ami egy jó magyar kortárs regényben benne kell lennie.
A világ legjobb gitárosának tartják, annyiféle módon és olyan stílusokban szokott játszani, hogy elsőre azokat is elkápáráztatja, akik nem ismerik. A flamencótól a rockig, a Beatlestől a jazzig mindenben otthon van.
Mi is az a marimba? Hát a metallofon? Meg tudnál szólaltatni egy kalimbát? No meg egy fidulát vagy egy botciterát? Ha nem is tudod megszólaltatni, de közelről megnézheted az udvarhelyi múzeum időszakos kiállításán.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.