Szinte bármit el tudunk készíteni vagy megjavítani mi magunk is, ha megértjük a működését. Egy csíkszeredai házaspár tömbházak között alakított ki egy közösségi műhelyt éppen azért, hogy másokat is erre ösztönözzön.
A kis varróműhelyben víg az élet, látszik, hogy szeretik azt, amivel foglalkoznak. Komán Judit több évtizedes tapasztalattal a háta mögött nyitotta meg saját varróműhelyét évekkel ezelőtt. Lányai, Judit és Vera pedig belenőttek mindebbe.
Három évvel ezelőtt saját használatra készítette el az első bőr pénztárcáját, s azóta is a világháló segítségével önerőből tanulja a szakmát. Dolgozott szakácsként, most egy húsfeldolgozó üzem alkalmazottja, de a bőrrel való munka a nagy szerelem...
Hat disznófarm üzemel Szilágycseh körzetében, egy helyi magyar vállalkozónak, Szepes Lorándnak sikerült szövetkezetbe tömörítenie a környékbeli állattelepeket, ami új perspektívát nyújtott a farmereknek. A Székelyhon napilap Erdélyi Gasztró mellékletében erről a szövetkezeti rendszerről olvashatnak.
Székelyföldön számarányukat vagy befolyásukat tekintve nincsenek túlsúlyban a női vállalkozók, s akkor még nagyon finoman fogalmaztam. Közülük hárman vallanak most arról, hogy milyen számukra nőnek és vállalkozónak lenni. Tanulságos történetek.
Semmiképpen nem hétköznapi, hogy egy székely fiatal első saját fejlesztésű termékével egyből a nemzetközi piacot célozza meg, és erre alapozza jövőjét. A gyergyószentmiklósi Incze Gábor egy új társasjátékot talált ki, és négyéves munka után most jön el az a pillanat, hogy a terméket megismerje a világ.
Az idők végezetéig velünk maradó zacskók, a szelektív hulladékgyűjtőbe be nem vett alufólia régóta zavarta, mégis egy véletlen Facebook-poszt és a kíváncsiság vitte rá Balázs Pannát, hogy környezettudatos háztartási kellékeket gyártson. Hogy mire jó a viaszkendő, miért kell az újraszalvéta, és hogy lesz ezekb
Erkélykertészetből virágfarm lett – így foglalhatnánk össze két fiatal vállalkozását, akik a Koronka határában lévő virágos kertben még elfeledett virágokat is termesztenek, például török kontyot, nyuszifület vagy szamárkenyeret. Mindezt pedig a természetesség, az egyszerűség, mégis az elegancia jegyében.
Erdélyben egyedülinek számító vállalkozás működik Kisgalambfalván, Szabó-Bilibók Attila aquapóniája egy természetes körforgáson alapuló zárt rendszer, ahol a halak és növények egymást tartják fenn.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.