Az élet ajándéka a cserkészet

Liget 2021. július 08., 08:55

Mit jelent a cserkészet, milyenek a cserkészek, milyen a mozgalom kapcsolata az egyházzal? Ezekre a kérdésekre ad választ Borbándi Erika cserkész, a Nagyenyed mellett fekvő magyarlapádi gyülekezet lelkipásztora az Erdélyi Napló legfrissebb számában.

Az élet ajándéka a cserkészet
galéria
Borbándi Erika: az egyház támogató közösség a cserkészet számára Fotó: FACEBOOK/BORBÁNDI ERIKA

A Magyar Cserkészszövetség 1912-ben alakult, de cserkésztörténeti írások szerint Erdélyben az első cserkészcsapat 1911-ben alakult meg a székelyudvarhelyi református gimnáziumban – meséli Borbándi Erika. Szavaiból kiderül, az újjáalakulás öreg cserkészek és kíváncsi, lelkes fi atalok összefogásából, barátságából, a cserkészfogadalomhoz kötött hűségből született. Gyergyószárhegyen a gyűlésen megjelent cserkészek 1990 májusában írták alá az alapító okiratot.
„Cserkész férjem és a cserkésztestvér református lelkipásztor Kónya Tibor folyamatosan nógattak, hogy „ezt kell csinálni, itt mese nincs.”Addig mondták, mondogatták, amíg elmentem egy segédtisztképző táborba, amelyet 2007-ben szerveztek a felvidéki Ipolynyéken. Ez a tábor lett cserkészéletem szikrája.

Három gyermek édesanyjaként 37 évesen váltam cserkésszé, életem egyik legszebb ajándéka, életre szóló kalandja lett.

Szerintem minden Ipolynyéken kezdődött. Mai napig hálás vagyok ezért, szeretettel, örömmel emlékezem mindazokra, akiket ott megismerhettem, akik befogadtak, tanítottak és egyúttal útra indítottak” – eleveníti fel. Azt mondja

a cserkész elkötelezett, istenfélő, tisztességtudó, törvénytisztelő, segítőkész, munkálkodó, folyamatosan tanuló, egészségre törekvő, természetbarát, kezdeményező.

A teljes cikket megtalálják az Erdélyi Napló legfrissebb számában.

0 HOZZÁSZÓLÁS
Rádió GaGa - Hallgassa itt!
 
 

A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.