Leggyakrabban az autóban használunk légkondicionálót, de már a környékünkön is egyre több étterem, kávézó, bolt és bank teremt mesterségesen hűtött menedéket a forró napokra. Az sem ritka, hogy az emberek lakásukat is így próbálják kellemesebbé tenni.
Függetlenül attól, hogy hol használjuk, nem árt néhány dolgot betartani. Fontos a megfelelő berendezés kiválasztása, amelyben szerencsére vásárláskor szakmai segítséget kapunk, ilyenkor általában a helyes használatról és a karbantartásról is felvilágosítanak.
Király Ferenctől, az egyik székelyudvarhelyi szakcég tulajdonosától megtudtuk, hogy otthoni használatra legtöbben kis berendezést vásárolnak, amelyet többnyire a nappaliba szereltetnek fel. Véleménye szerint ez azért is hasznos, mert a kisebb felületű hálóban és a gyerekszobában nem jó, ha mesterségesen hűtött, száraz levegőben tartózkodunk.
Ezek a hozzávetőleg 1400 lejbe kerülő készülékek képesek egy 25 négyzetméter nagyságú helyiséget 22 Celsius-fokra hűteni, az ennél alacsonyabb hőmérsékletet azonban nem ajánlja.
Mivel ezek a belső levegőt forgatják, fontos a lakás megfelelő szellőztetése. Legjobb, ha a készüléket úgy programozzuk, hogy hazaérkezésünk előtt két-három órát működjön, majd zárjuk le. Ha ezt elmulasztjuk, akkor fontos, hogy a kifújt levegőt ne magunkra, hanem a mennyezet felé irányítsuk. Ajánlott, hogy minden évben, szezon előtt szakemberrel ellenőriztessük a berendezést, mivel a használatán kívüli hónapokban a nedves környezet miatt elszaporodhatnak benne a baktériumok. Ez az autó klímájára is érvényes.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.