Testalkattípusok: a sportos fordított háromszög

Iszlai Katalin 2021. július 06., 18:18

Női testalkattípusokat bemutató sorozatunk harmadik részében a fordított háromszöget, vagy más néven a V-alkatot vesszük górcső alá. A sportosnak számító típus néhány egyszerű trükkel könnyedén elérheti, hogy alakja optikailag az ideálisnak tartott homokórának tűnjön. A cél, hogy a vállakat keskenyebbnek láttassuk, a keskeny csípőt pedig szélesítsük.

Testalkattípusok: a sportos fordított háromszög
galéria
A típus fő jellemzője, hogy a felsőtest sokkal hangsúlyosabb az alsótestnél Fotó: Forrás: 123rf.com

Az ideálisnak tartott, szimmetrikus arányokkal rendelkező homokóra, és a nőiességet szimbolizáló, a törzs középső részénél hangsúlyosabb alma alkat után ezúttal a fordított háromszöget, vagy más néven a V-alkatot vizsgáljuk meg közelebbről. Mint Oláh Ildikó divatszakember elöljáróban kifejtette, a V-alkat több szempontban is előnyösnek számít, mi több, a férfiak esetében ez a típus a legideálisabb, mivel ez számít sportos, „atléta alkatnak” már az antik görög világ hagyományai óta. Így elmondható, hogy a női nem számára is sportos megjelenést kölcsönöz a V-alkat, ami kis odafigyeléssel, az alsó végtagok erősítésével, edzésével egy nagyon energikus megjelenést eredményez. A fordított háromszög alkat képviselői általában hosszabb lábakkal rendelkeznek, ami szintén előnyös, valamint a szép, hangsúlyos felsőtest egy egyenes tartást is feltételez – főként, ha figyelünk is erre, ami szintén alapja a jó megjelenésnek. Mint a többi testalkattípus esetében, itt is az az általános szabály érvényes, hogy hangsúlyozzuk előnyös testrészeinket, és rejtsük el azt, amit nem sorolunk az erősségeink közé.

Honnan ismerhetjük fel?

A V-alkat általános jellemzőire térve a szakember kifejtette, az ebbe a típusba tartozó hölgyek esetében a vállak a legmeghatározóbbak a testen, szélességüket a hosszú vállcsontok eredményezik, ehhez pedig keskeny csípő párosul. Jó tudni, hogy ennél a típusnál a plusz kilók a derékra, mellre és a karokra rakódnak. Összességében a típus fő jellemzője, hogy a felsőtest sokkal hangsúlyosabb az alsótestnél.

Ezért ahhoz, hogy a test sziluettje a homokóra testalkatéhoz közelítsen, a széles vállakat érdemes keskenyebbnek mutatni, a keskeny csípőt pedig optikailag szélesebbé tenni.

Hogyan? A V-nyak, egy vastag vállpánt, egy A-vonalú szoknya, egy derék magasságában összehúzott, megkötött fazonú ruha mind-mind jöhet annak érdekében, hogy optikailag nyújtsuk a felsőtestet, és kiemeljük a csípő volumetriáját. Ajánlottak továbbá a klasszikus rövidujjú vagy ujjatlan fazonok, a kerek, a szűk V és U-kivágások, a gallér nélküli felsők vagy a sálgallér, a fodros vagy tölcsér fazonú ruhaujj, az A-vonalú szoknya és az enyhén bővülő szabás, a szélesebb vállpántú vagy nyakba akasztós felsők, az áthajtós ruhák, a harang és hordó szoknyák, a hosszú, csípő alá érő pólók, akár mély dekoltázzsal és a húzott vagy fodros derékrésszel rendelkező pólók, nadrágok, szoknyák. Ennek a típusnak viszont érdemes elkerülnie a vállra húzott vagy csónakkivágású felsőket, a széles kivágásokat, a pánt nélküli felsőket, a ferdén vágott rövid ujjú felsőket, a széles gallérokat, a nagy válltömésű blézereket és kabátokat, a spagettipántos fazonokat, a puffos ujjú vagy ráncolt vállú megoldásokat és a szűk anyagú szoknyákat, ruhákat.

Tippek dress code-ok szerint

Ahogy a sorozat korábbi részeiben, a fordított háromszög esetében is megnevezett konkrét példákat is a divatszakember a különböző dress code-ok függvényében. Black Tie előírásnál hosszú ruha vagy estélyi esetében a hercegnő fazon ajánlott, amely akár egészen bő szoknyával is elegáns lehet, a testhez álló, szűk hosszú ruhákban viszont egészen fiús alkatunk lesz, főként, ha vékony testalkattal rendelkezünk. Cocktail/semi formal esetén egyszínű vagy mintás szoknyával ellátott V vagy U-nyakú térdig, térd fölé érő koktélruhát viselhetünk, amely kihangsúlyozza lábainkat és a csípőt. Fontos, hogy ne egyenes szabású legyen a ruha, és vastag pántokkal rendelkezzen vagy takarja a vállakat, illetve vállmagasságban ne legyenek fodrok. Business standard esetén a klasszikus fekete, sötétkék és fehér/törtfehér javasolt, minták a felső rész esetében legtöbb hosszanti irányban ajánlottak, A-vonalú vagy egy enyhén loknis szoknyával, esetleg fodros kiegészítővel csípő magasságában. Business casual és casual esetében bátrabban jöhet a színek használata. Minták szolidabban ajánlottak a felsőtest esetében, és hangsúlyos, kisebb sűrű vagy nagyobb geometrikus, esetleg virágminták jöhetnek a szoknya vagy nadrág esetében. A V-alkatú hölgyek viselhetik legbátrabban a nagy, fordos szoknyákat, tüll is jöhet bármilyen formában. Ami szintén egyedi, hogy a hosszú, formás lábakhoz ajánlott a miniszoknya, ami a csípőt is kissé szélesebbnek láttatja.

Ha V-alkattal rendelkezünk, barátaink a hosszú láncok, széles övek és a nagy táskák.

„Általánosságban fontos megjegyezni, hogy bátran alkalmazzuk a színek adta lehetőségeket: a világos színek nagyítanak, a sötétek kicsinyítenek. Pontosabban: a nadrágok legyenek világosabb színűek, a felsők pedig sötétebbek. Business standard esetén, ahol a fehér ing a legáltalánosabb viselet, a sötét szoknyánk fazonját válasszuk megfelelő szabással” – húzta alá Oláh Ildikó.

0 HOZZÁSZÓLÁS
Rádió GaGa - Hallgassa itt!
 
 

A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.