Másfél éves előkészítő munka eredményeként született meg az a társasjáték, amely az önkéntességet és a társadalmi felelősségvállalást kívánja népszerűsíteni a fiatalok körében.
Szinte bármit el tudunk készíteni vagy megjavítani mi magunk is, ha megértjük a működését. Egy csíkszeredai házaspár tömbházak között alakított ki egy közösségi műhelyt éppen azért, hogy másokat is erre ösztönözzön.
Hogyan lesz valakiből lakodalmakban, bálokban muzsikáló zenész? Milyen ez az életforma? És miért választja ezt a pályát egy fiatal? Erről beszélgettünk Császár Bálinttal és Kurta Botonddal.
Szemtelenül fiatalok, elképesztően lelkesek, és előttük az élet: a székelyudvarhelyi DissOrder együttes alig másfél éve létezik, de nyertek már tehetségkutatót és több igen sikeres koncertjük is volt. Egy lakókocsi tetejéről „indultak”.
Úri huncutság? Egy korszak? Népbetegség? Vagy az az érzés, amikor elfelejtettük a kapukódot, hajnali két óra van, és haza szeretnénk jutni? Mi az a kapunyitási pánik, kiket érint, és mi segíthet, hogy ebből kilábaljunk?
Hogyan érzi magát a Z-generáció, milyen szorongásokat hozott elő a közösségi média használata, és egyáltalán miért kezdünk szorongani, ha meglátjuk az ismerősünk posztját, amint éppen vásárol, nyaral, bulizik? Tari Annamária osztotta meg gondolatait.
Petri-csészék, csipesz, szike, saját gyártású hőkamra, befőttes üvegek, üvegedények, amelyekben különböző műanyagok között viaszmolyok és lisztbogarak „dolgoznak” – ez fogad, amikor meglátogatjuk Antal Balázst, aki családi házuk nyárikonyhájában-kazánházában alakította ki műhelyét.
A 15 éves Tamási Csaba mostanság ugyanazokkal a kihívásokkal nézett szembe, mint korosztálya, az abszolváló vizsgák drukkjában élte napjait. Ám ha betévedünk a Facebook-profiljára, rájövünk: különleges emberpalántával van dolgunk. Bár a földön él és jár, jó magasra tör, egészen az égig.
A pincérkedés tanította meg rá, hogy ne ijedjen meg az árnyékától, de arra is, hogy merjen beszélgetni az emberekkel. A nagykadácsi Pál Renáta a középiskola elvégzése után a vendéglátóiparban helyezkedett el, ezt követően egy székelykeresztúri rádiónál, jelenleg pedig egy csíkszeredai rádió műsorvezetője.
Török Richárd nagykorúsodását két éve azzal is ünnepelte, hogy egy hátizsákkal és feltartott hüvelykujjal vág neki Gyergyóból Nyugat-Európának. Vele beszélgettünk.
Hat év után, a világjárvány kellős közepén tavaly nyáron tért haza Nagy-Britanniából Kurkó Tímea és férje, Norbi. Amint lejárt a kéthetes karantén időszaka, a fiatalok munkához is láttak, hiszen már angliai tartózkodásuk során eldöntötték, ha hazatérnek, lesz egy farmjuk.
Cuki, Bogi, Fürtös, Jacki, Bodza, Manci. Egy „csokornyi” kutya pórázon és egy lelkes, állatszerető, fiatal lány, Boróka. A tinédzser, összekötve a kellemest a hasznossal, szabadidejében kutyasétáltatást vállal. Őt kísértem el egy délelőtti sétára.
Az ifjú generáció tagjaival foglalkozó szakembereket szólítottak meg a Székelyhon napilap hétfői Látótér kiadványában, hogy osszák meg gondolataikat arról, hogy lehet és kellene közeledni a mai fiatalokhoz, valamint arról, hogy mit gondolnak a felnőttek által gyakran hangoztatott „a mai fiatalokat nem érdekli semmi” sztereotípiáról.
Megesett már, hogy a legújabb típusú okostelefont egyszerűen ledarálta vagy kirántott egy Ipadet, de nem csak erről híres a legismertebb erdélyi youtuber, Dezső Bence. Kitartóan, immár hat éve készít videókat, s lassan fél millió követője van, magyar Youtube toplistán ő a tizenötödik.
Szóba álltunk néhány fiatallal, s arra kerestük a választ, hogy lázba hozza-e ma a fiatalokat a szabadságharc eszméje. Unalmas-e a forradalom? Van-e nemzeti lelkesedés? Hogyan lehetne menő március 15. a mai ifjaknak?
„A méhészetben sok rejtély van. Egy kis szeletét boncolgattam a nagy rejtélynek. Ezek az eredmények a méztermelést nem segítik, de a méhek életét jobban átlátjuk, megértjük” – mondja Szőcs Boróka. Az első éves egyetemista nemrég megnyerte Budapesten a Felfedezettjeink 2018 verseny fődíját. De mivel is? Erről faggattuk.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.