A nő lehet erős a hobbijában, a karrierjében vagy a magánéletében, de sokszor nehéz megtalálni a szerepek közötti egyensúlyt.
Napfelkeltével indult, és napnyugtakor ért célba. Szaladt fullasztó hőségben, kerékpározott tikkasztó melegben, s „megküzdött” az óceánnal is. A csíkszeredai Koter Adél történelmet írt az idei hosszútávú triatlon-világbajnokságon Hawaiin.
Már várandósság előtt érdemes tudatosan figyelni a rendszeres mozgásra felkészítve ezáltal testünket a gyermekáldásra – mondja Páll Orsi csíkszeredai gyógytornász azzal kapcsolatban, hogy mikor és mivel kezdjük el a szülés utáni rehabilitációt.
Hány éves korban jelentkezhet az első menstruáció, milyen testi változásokkal jár, miként és hogyan tudjuk erre felkészíteni a kislányokat, mit és hogyan, de főként mikor beszéljünk erről egy kiskamasznak? Nőgyógyász válaszol a kérdéseinkre.
Perzsel a nyári nap, odabent asszonyok ülnek az asztal körül, beszélgetnek, nyitott szívvel és lélekkel. Édesanyák, akik sérült gyermekeiket nevelik, meleg szívű asszonyok, akiknek, ha csak egy napra is, de egy ismeretlen levette a terhet a vállukról.
A civil életben két merőben eltérő világban tevékenykednek. Egyikük nefrológus főorvos, másikuk archeozoológus. Óvodás kisgyerekeik által ismerkedtek meg, az ismeretségből barátság, a barátságból pedig közös vállalkozás nőtte ki magát.
Ízig-vérig vagány nő. De nem csak azért, mert olyan embertpróbáló kihívásokon mérettetik meg derekasan, mint a Spartan Race vagy a Dac Warrior, hanem mert gyermekei számára olyan utat mutat, amelyen ők kérdések nélkül követik.
Nem tanulta iskolában, nem leste el nagy mesterektől, csak festette rendületlenül a maga és mások örömére egymás után a képeket több mint hatvan éven keresztül, Isten adta tehetséggel, a 97 éves Bartalis Viktória. Őt látogattuk meg.
Úgy képzelte, hogy az apácák sánták vagy púposak. De nem azok voltak, hanem nyitottak és befogadók. S ekkor dőlt el a sorsa. Darvas Piroska a csíkszentdomokosi Szent Margit Lelkigyakorlatos Ház vezetője.
Tartozni valahová, együtt lenni, kikapcsolódni, segíteni egymáson és másokon – ezekkel a gondolatokkal alapították meg több mint húsz évvel ezelőtt a nőegyletet. Nőnap alkalmából az alapítók közül néhánnyal beszélgetünk .
Ide egy kis ajakrúzs, oda egy parányi púder, frizuraigazítás, még egy utolsó pillantás a tükörbe, hogy a jól áll-e a barettsapka, a zubbony, és jöhet a fotózás. Hadseregben szolgáló nőkkel beszélgettünk szakmájukról, áldozatokról.
Pár éve még sokunknak elképzelhetetlen volt, ma már egyre többen vállalják be, hogy segítséget kérnek a háztartáshoz: hetente, kéthetente érkezik valaki, pucol, tisztít, rendet teremt. Egyre elfogadottabb, legtöbben nem könnyen jutnak erre a döntésre.
A Csíkszeredai Sportklub néhány játékosának a felesége, menyasszonya mesélt arról, hogy hogyan zajlik a családi életük a hokiszezonban, hogy miként tudják ők bátorítani a párjukat, és hogy mit kívánnak a ma rajtoló új jégkorongidényre.
Van, aki elcsodálkozik rajta, amikor házhoz szállítja a csomagot, de a többség nem nézi csodabogárnak. Miért is nézné – csodálkozik el maga is –, hiszen nőként manapság futárszolgálatnál dolgozni nem egy rendkívüli dolog. +
Nők tabukról pozitívan – ezzel a címmel indította el projektjét Prohászka-Rád Borókával közösen Nyirő Erika, aki a női betegségek övezte tabukat szeretné döntögetni, hogy segítsen székelyföldi sorstársain. Igen, sorstársain, ugyanis a csíkszeredai édesanyát az év elején mellrákkal diagnosztizálták.
Két gyermek édesanyja, feleség, vállalkozó, a közért tenni akaró nő. A közel ötezer lelket számláló Csíkszentgyörgy község és a hozzá tartozó kilenc kis település új női vezetője, ami a még mindig nagyon patriarkális berendezkedésű csíki társadalomban ritkább, mint a fehér holló, falun meg pláne.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.