Közigazgatási béremelések: méltányosságot kér az RMDSZ

Krónika 2017. március 16., 13:09

Több módosító javaslatot nyújtott be az RMDSZ a közszférában dolgozók béremelését előíró törvénytervezethez, hogy elejét vegyék az olyan eseteknek, amikor a beosztottak többet keresnek, mint az intézményvezetők – mutat rá közleményében a szövetség sajtóirodája.

Közigazgatási béremelések: méltányosságot kér az RMDSZ
galéria

A dokumentum Cseke Attilát, az RMDSZ szenátusi frakcióvezetőjét idézi, aki emlékeztet: a szenátus február végén szavazta meg a 2017/2-es sürgősségi kormányrendeletet, amely a helyi közigazgatásban dolgozók bérét 20 százalékkal, a kulturális intézmények művelődési tevékenységet folytató személyzetének fizetését 50 százalékkal emeli.

„Az RMDSZ szenátusi frakciója üdvözölte és szavazatával támogatta a béremeléseket, hiszen amint azt a választási programunkban is hangsúlyoztuk, fontosnak tartjuk, hogy a helyi közigazgatás különböző szintjein dolgozók méltányos bérezésben részesüljenek. Ugyanakkor arra is felhívtuk a figyelmet, hogy a helyi közigazgatási alkalmazottak 20 százalékos béremelése visszás helyzeteket teremt. A helyi önkormányza­tok vezetői, polgármesterek, alpolgármesterek, megyei tanácselnökök, alelnökök kimaradtak a béremelésből, és ezáltal fizetésük kisebb lett, mint más alkalmazottak fizetése ugyanazon intézményen belül” – magyarázta Cseke Attila.

Hozzátette, ez egyfelől azért nincs rendben, mert léteznie kell egy hierarchiának a közigazgatásban is, amelynek legfelső szintjén az önkormányzat vezetője áll, az ő fizetése kellene a legnagyobb legyen. Másfelől a bérezési rendszernek figyelembe kell vennie a felelősségvállalást is. „A parlamenti vita során jeleztük, hogy az RMDSZ a kérdésben első háznak számító szenátusban a pozitív hozadékai miatt elfogadja a jogszabályt, de kérjük, hogy a képviselőházi vita során találjanak megoldást a jelzett visszásságokra” – idézi a közlemény Cseke Attilát, a szövetség Bihar megyei szenátorát. 

Mint ismert, az RMDSZ a kormánypártokkal közösen egy olyan módosító indítványt terjesztett be kedden, amelyik 30 százalékkal emelné a polgármesterek, alpolgármesterek, megyeitanács-elnökök és -alelnökök havi fizetését. „Az egységes bértábla elfogadásáig ez a módosítás ha nem is szünteti meg teljes mértékben, de csökkenti azon esetek számát, amelyekben a helyi közigazgatási alkalmazottak többet keresnek, mint az intézményvezetők” – idézi a közlemény Korodi Attila képviselő érvelését a módosítás szükségessége mellett.

0 HOZZÁSZÓLÁS

A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.