A Kájoni-kódex az alaptematikája a budapesti CentriFUGA Kortárs Zenei Műhely legújabb műsorának, amelynek ősbemutatóját Erdélyben tartják. A koncertkörút és a kortárs zenei reflexiók kapcsán Kedves Csanád zeneszerzővel beszélgettünk.
A világ legjobb gitárosának tartják, annyiféle módon és olyan stílusokban szokott játszani, hogy elsőre azokat is elkápáráztatja, akik nem ismerik. A flamencótól a rockig, a Beatlestől a jazzig mindenben otthon van.
A labdarúgó Európa-bajnokság megkezdődése egyben azt is jelenti, hogy 24 európai ország himnusza hangzik el a meccsek előtt, legalább három alkalommal – az olaszokról már tudjuk, hogy az övék minimum négyszer fog. Ha már az olaszok: olyan szenvedéllyel és olyan hangosan talán senki sem énekli a nemzeti himnuszt, mint ők. Himnikus időutazás, focival.
Tizenegy számos, jó értelemben vett klasszikus lemezt készített vidéki farmján Paul McCartney. A III-as szám sorozatot jelöl, korszakot zár le vagy indít el. Paul nem karácsonyi lemezt írt, de azt karácsonykor és újévkor is meg lehet és lehetett hallgatni, amikor ugye, több ideje van az embernek ilyesmire.
Csíky Boldizsár akkor is zeneszerző volt, amikor gyanús volt művésznek lenni. Művész, aki nem termel kézzelfoghatót, munkájának végtermékét sem megenni, sem kirakatba tenni nem lehet. Régmúltról, kultúrák közötti gyanakvásról, az itthon maradásról is vallott a 80 éves Csíky Boldizsár.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.