Nincs semmi új a nap alatt – állapíthatjuk meg az elmúlt napok Disney és az HBO-Discovery szórakoztatóipari vállalatok nagy bejelentései után, amiben az elkövetkező években érkező filmjeikről és sorozataikról rántották le a leplet.
Lesz a jövőben senki által nem kért Harry Potter-sorozat, új Star Wars-filmek, de újabb, a Trónok harca világában játszódó sorozatot is berendeltek, de korábban már az is kiderült, hogy a jövőben új Gyűrűk ura-mozifilmek is készülnek.
Jogosan tehetjük fel a kérdést, hogy minek, de amíg van érdeklődés irántuk, addig a stúdiók a trendeket követve ezen kitalált világokban játszódó történeteket visznek vászonra vagy képernyőre. Összeállításunkban sorra vesszük, hogy milyen produkciók érkeznek a képernyőkre és a mozivásznakra a Harry Potter, Trónok harca, Csillagok háborúja és a Gyűrűk ura-univerzumokon belül.
A sokadjára átalakuló, a Discoveryvel egybeolvadó HBO-nál, aminek streamingfelülete a jövőben már csak Max néven fut tovább (David Zaslav igazgató szerint azért, mert az HBO prémium-konnotációt hordoz, tehát megszabadulnak tőle) készül egy új, Harry Potter-sorozat a könyvek írójával, J. K. Rowlinggal a produceri fedélzeten. A teljesen új szereposztást ígérő, és évtizedes kifutásra (minimum hét évadosra) tervezett sorozat azonban
nem új, a Harry Potter világában játszódó történeteket mesél el, hanem a regényeket dolgozza fel, ezúttal sorozat-formátumban.
Hogy erre mi szükség a bevételszerzésen túl, az elég egyértelmű: feltehetően
az új generációkkal is meg akarják ismertetni a Harry Potter világát, ráadásul a most trendi sorozatformátumban, ahol számos a könyvből ismert, de a filmekben fel nem dolgozott történetszálat ki lehet bontani.
És bár Rowling az elmúlt években sok port felkavart a közbeszédben, a transzfóbiája miatt pedig eléggé megosztó személyiségnek számít, de tudni kell azt, hogy a Harry Potter-franchise-nak továbbra is akkora rajongóbázisa van, hogy simán nyereségessé teszik a sorozatot is, ha az tényleg jó minőségben készül el. Hogy mekkora potenciál van még mindig a varázsvilágban játszódó történetekben, azt mi sem mutatja jobban, hogy
a februárban megjelent – Rowling nélkül készült – Hogwarts Legacy videójátékból a megjelenését követő néhány hétben több mint 12 millió példányt adtak el, és ez 850 millió dollárt hozott a játékot kiadó Warner-médiatrösztnek, ahová a Max is tartozik.
Az azonban nem túl jó előjel, hogy a Legendás állatok-franchise három rész után teljesen földbe állt (tehát jelen állás szerint nem készülnek új folytatások hozzá, holott eredetileg öt filmben tervezték elmesélni a Dumbledore ifjúkorára is fókuszáló történetfolyamot). Ehelyett azonban nézhetünk ismét Harry Pottereket, ezúttal sorozatként, és bár sok konkrétum még nem látott napvilágot róla, feltehetően a közkedvelt regényeket fogják évadonként feldolgozni, ha pedig a nagyobb terjedelmű könyveket több évadra bontják, akkor simán meglehet a tíz évadon keresztül futó sorozat is.
Csak aztán meg ne csömöröljenek tőle a régi és új Harry Potter-rajongók, vagy épp félúton, az elvárt nézettség hiányában kaszálni kelljen...
Április 7. és 10. között tartották Londonban az éves Star Wars Celebrationt, amiben rengeteg új, a jövőben érkező sorozatról és az eddig hétpecsétes titokként őrzött új filmtervekről beszéltek a Disney-be inkadrálódott Star Wars-stúdió fejesei, köztük Kathleen Kennedy producer, a franchise jelenlegi tótumfaktuma, akinek (sajnos) az új trilógiát is köszönhetjük, és amiről tudjuk, hogy nem igazán öregbítette tovább a fiktív űropera hírnevét, hanem inkább vásári mulatsággá tette azt.
Ha azt hittük, hogy a Boba Fett könyve után, A mandalóri harmadik évadával totális érdektelenségbe fullad sorozatfronton a Star Wars-univerzum, akkor nagyobbat nem is tévedhettünk volna, hiszen időközben az Andor új vért pumpált a franchise ereibe, és megmutatta, hogy igenis lehet jó és izgalmas történeteket elmesélni a messzi-messzi galaxisból a Skywalkereken és Baby Yodán túl is.
Az Andor második és egyben utolsó évada 2024 őszén érkezik a Disney+ kínálatába, idén nyáron pedig már nézhetjük is az Ahsoka élőszereplős sorozatot, ami az animációs sorozatok egyik közkedvelt karakterének, Anakin Skywalker egykori padawanjának a történetét meséli tovább Rosario Dawson főszereplésével.
A hardcore Star Wars-rajongóknak igazi csemege lesz a sorozat, hiszen a Lázadók animációs sorozat több karakterét is bemutatja élőszereplős verzióban, ahogy tették ezt korábban Ahsokával a Boba Fett könyvében és A mandalóriban. Ráadásul ez a sorozat egy legendás, a kánonból korábban kivett, majd újra beemelt Thrawn admirális főgonoszát is behozza a köztudatba. A kék bőrű gonosz szereplő eljátszására a House of Cardsból és a Vajákból is ismert Lars Mikkelsent kérték fel, de a való életben az Obi Wan-Kenobit eljátszó színész, Ewan McGregor felesége, Mary Elisabeth Winstead is szerepelni fog az Ahsokában, és a Lázadók egyik ikonikus karakterét, Hera Syndullát alakítja.
Várhatóan az év végén (ősszel vagy télen) láthatjuk a Jude Law főszereplésével készülő Skeleton Crew-szériát, ami egy csapat gyerekről szól, akik az erőhasználó Law karakterével kerülnek az események középpontjába. A történet A mandalóri idejében játszódik az Új Köztársaság felemelkedése idején, a Jedi visszatér és az Ébredő erő eseményei között.
2024-ben érkezik a The Acolyte című, szintén élőszereplős sorozat, ami a jedik aranykorában, a High Republic-érában játszódik, mintegy száz évvel a Skywalkerek ideje előtt, és egy jedi mester, valamint egykori tanítványa nyomozásáról szól. A sorozat olyan sztárokkal érkezik, mint a Nyerd meg az életed (Squid Game) főszereplője Lee Jung-jae, a Logan – Farkas és az Úr sötét anyagaiból ismert Dafne Keen, de a számos fiatal sztárt felvonultató produkcióhoz olyan nagy nevet is megnyertek mint a Matrix Trinitijét alakító Carrie-Anne Moss.
Az igazi nagy dobások azonban a most nyilvánosságra hozott, az elkövetkező években elkészülő, újabb Star Wars-filmek lesznek, amelyeknek a rendezőit is bejelentették a londoni eseményen.
Három új film érkezik, és ez nem egy új trilógia lesz, hanem különböző időintervallumokban játszódó történetek, amik a kedvező fogadtatás révén egyenként bővülhetnek újabb trilógiákká.
A nyughatatlant, a Logan – Farkast és Az aszfalt királyait, valamint a nyáron érkező új Indiana Jones-filmet is rendező, emiatt az utóbbi években rendkívül foglalkoztatott James Mangold belengetett Star Wars-filmje több ezer évvel a Skywalkerek előtt, a Régi Köztársaság idején játszódik, és az első jedi-rendről fog szólni, vagyis olyan „régre” megy vissza, mint még soha semmi (videójátékok sem) a Star Wars idővonalában. Egyhamar nem számíthatunk erre a filmre, hiszen a rendező a tervek szerint még egy Bob Dylan-életrajzi alkotást is leforgat előtte, és csak ezután veti bele magát a messzi-messzi galaxis előtörténetének filmre vitelébe.
Szintén izgalmasnak ígérkezik A mandalóri és számos más, az elmúlt években megjelent animációs és élőszereplős Star Wars-sorozat showrunnerének, Dave Filoninak a filmje, ami az élőszereplős sorozatokat zárja le, és tereli egy történetbe azok szereplőit a fent említett Jedi visszatér és az Ébredő erő történései között, így várhatóan tiszteletét teszi benne Mando, Boba Fett, Grogu, Ahsoka és várhatóan Thrawn admirális is.
A pakisztáni származású Sharmeen Obaid-Chinoy Star Wars-filmje pedig a legkockázatkerülőbb, egyben pedig az, ami a legmesszebbre merészkedik a Star Wars jövőjében: Rey visszatérését (Daisy Ridley tehát újra fénykardot ragad) fogjuk benne látni, amint 15 évvel a kilencedik film, a Skywalker kora eseményei után új jedi-rend alapításán ügyködik (természetesen egy újabb gonosz felemelkedése közben, aki remélhetőleg már nem a halálból visszarángatott Palpatine lesz).
Ha pedig mindez nem lenne elég Star Wars-történetekből, akkor jó tudni, hogy érkeznek az animációs sorozatok folytatásai is, mint a Bad Batch harmadik, vagy a Vision második évada is, hogy csak a nagyobb produkciókat említsük.
Csillagok háborúja-projekt tehát lassan annyi van, mint csillag az égen, és nem úgy néz ki, hogy az elkövetkező évtizedben kell nélkülöznünk ezeket. Csak az a baj, hogy
lassan „túl öregek” kezdünk lenni ezekhez a messzi galaxisban játszódó, újabb történetekhez.
Még február végén látott napvilágot a hír, hogy új Gyűrűk ura-filmek készülnek a Warner-médiaholding tulajdonában levő, a korábbi Gyűrűk ura-mozikat is készítő New Line Cinema-nál.
Tavaly ősszel már láthattuk, hogy mit hozott ki az Amazon a Gyűrűk ura regények függelékéből a minden idők eddigi legdrágább sorozatával, a Hatalom gyűrűivel, az elkövetkező években pedig újabb, A Gyűrűk ura világában játszódó filmeket is kapunk.
Azt még nem tudjuk, hogy rebootolják-e a korábbi filmeket, vagy teljesen új történeteket visznek a vászonra (A szilmarilok nagyon gazdag alapanyag lenne, amennyiben meg tudják szerezni a megfilmesítési jogait), emellett az is felmerült – de hivatalosan nem erősítették meg – hogy a korábbi A gyűrűk ura és a Hobbit-filmeket készítő Peter Jacksont is bevonnák a produkcióba.
Addig is, amíg az új filmekre várunk, várhatóan jövőben érkezik a Hatalom gyűrűi második évada (amelyet jelenleg az Egyesült Királyságban forgatnak), de 2024 nyarán egy animációs alkotás is érkezik Tolkien világából, méghozzá a War of the Rohirrim, ami 260 évvel A Gyűrűk Ura-trilógia ideje előtt játszódik, és a Helm-szurdok, valamint a vár névadója, Helm Hammerhand áll a középpontjában.
Szinkronhangként visszatér A Gyűrűk ura filmekben Éowint játszó Miranda Otto (feltehetően a korábbi események narrátoraként) Helm Hammerhand karakterét pedig az éppen az utolsó szezonjához érkezett Utódlás ikonikus családfőjét, a Logan Roy karakterét játszó Brian Cox adja.
A tervezett Gyűrűk ura-filmekhez pedig csak annyit tennénk hozzá, hogy nagyon szorítunk, hogy
az Amazonhoz hasonlóan el ne csesszék, és ne a pénzsóvár mohóságnak essen áldozatul Tolkien-világának újabb mozgóképes kiaknázása.
Már nálunk is Max lesz az HBO Max-ből, mire láthatjuk a frissen berendelt, A hét királyság lovagja sorozatot, ami a Sárkányok háza folytatása mellett érkezik a streamingfelületre a jövőben, újabb Trónok harca spin-offként.
George R. R. Martin a Trónok harcával párhuzamosan írt regénye Dunkról, a kóbor lovagról és Eggről a fegyverhordózójáról szól a Trónok harca eseményei előtt mintegy száz évvel. De ne feledjük, hogy még mindig tervben van a Havas Jon-sorozat is, Kit Harrington főszereplésével (erről azonban egyelőre semmilyen hivatalos információ nem látott napvilágot), ugyanakkor
az HBO látóterébe került Hódító Aegon történetének feldolgozása is, akivel tulajdonképpen a Targaryen-uralom kezdődik el Westeroson, és ami több száz évvel a Sárkányok háza eseményei előtt játszódik.
Emellett Sárkányok háza folytatásáról (aminek forgatása a napokban kezdődött el) az is kiderült, hogy
a második évad már nem tíz, csak nyolc epizódos lesz (ójaj, Trónok harca utolsó évados emlékek…), mindez pedig azért, hogy a harmadik évad is zöld utat kaphasson, és arra is legyen elég feldolgozható történet a Sárkányok tánca eseményeiből.
A készítők ezáltal azt is meglebegtették, hogy a sorozat így nem föltétlenül csak a Targaryenek sárkányos harcokkal tűzdelt belharcainak eseményét dolgozná fel, hanem a későbbi Targaryen-uralkodók történeteit is, ha pedig kitart a jó nézettség a későbbi évadok során is, akkor miért is ne, egészen a Trónok harca kezdetéig fűzhetik a történetfolyamot, aminek ugyebár megvan a könyves alapanyaga George R. R. Martin vaskos, a Tűz és vér „történelmi” regénye révén.
Csak ez az egész is ne összecsapottan végződjön, mint anno a Trónok harca…
Szükség van a hozzájárulásához!
Az alábbi listából kiválaszthatja, hogy mely süticsoportok elhelyezéséhez járul hozzá böngészőjében. Mindegyik kategóriához tartozik egy leírás, amelyben részletezzük, hogy mi és partnereink mire használják az Ön adatait. Nagyra értékeljük, ha elfogadja a sütiket, és garantáljuk, hogy adatai biztonságban lesznek.
A Príma Press Kft. által üzemeltetett liget.ro domainen keresztül elérhető weboldalakon sütiket (angolul: cookie-kat) használ.
A sütik feladata
Információkat gyűjtenek a látogatókról és eszközeikről; megjegyzik a látogatók egyéni beállításait, amelyek felhasználásra kerül(het)nek például online tranzakciók igénybevételekor, ezáltal nem kell újra begépelni az adatokat; megkönnyítik a weboldal használatát; célzott hirdetések jelennek meg a weboldalon; minőségi felhasználói élményt biztosítanak.
Mi a süti?
A sütik olyan kisméretű adatcsomagok, szöveges fájlok, amelyek a weboldalon történt látogatás alkalmával kerülnek elhelyezésre a böngészőjében. A sütik lehetővé teszik, hogy a felhasználót a következő látogatásakor felismerje, ezáltal a sütit kezelő szolgáltatónak lehetősége van összekapcsolni a felhasználó aktuális látogatását a korábbiakkal, de kizárólag a saját tartalma tekintetében.
A sütiket megkülönböztethetjük funkciójuk, tárolási időtartamuk alapján, de vannak olyan sütik, amelyeket a weboldal üzemeltetője helyez el közvetlenül, míg másokat harmadik felek helyeznek el.
A liget.ro által alkalmazott sütik leírása
A weboldalon alkalmazott sütik funkciójuk alapján lehetnek: alapműködést biztosító sütik; preferenciális sütik; statisztikai célú sütik; hirdetési célú sütik és közösségimédia-sütik.
A tárolási időtartamuk alapján megkülönböztetünk munkamenet sütiket, amelyek törlődnek, amint a látogató bezárja a böngészőt, és állandó sütiket, amelyeket a látogató gépe ill. a böngészője mindaddig ment, amíg azok mentési időtartama le nem jár vagy a látogató nem törli.
Alapműködést biztosító sütik
Ezek a sütik biztosítják a weboldal megfelelő működését, megkönnyítik annak használatát. Enélkül a weboldal használata nehézkesen, vagy egyáltalán nem biztosítható.
A sütik között vannak olyanok, amelyek törlődnek, amint a látogató bezárja a böngészőt (munkamenet sütik), míg másokat a látogató gépe ill. a böngészője mindaddig ment, amíg azok mentési időtartama le nem jár vagy a látogató azokat nem törli (állandó sütik).
Az alapműködést biztosító sütik között találhatók a cikkbe elhelyezett, harmadik fél által nyújtott tartalmak, mint például beágyazott YouTube-videók vagy Facebook-posztok stb. sütijei.
Alapműködést biztosító sütikhez tartoznak a statisztikai célú sütik is. A statisztikai célú sütik a felhasználói élmény javítása érdekében, a weboldal fejlesztéséhez, javításához kapcsolódnak. Lehetővé teszik, hogy a weboldal üzemeltetője azzal kapcsolatosan gyűjtsön adatokat, hogy a felhasználók miként használják az adott oldalt.
Alapműködést biztosító sütik listája:
Süti neve | Szolgáltató / Funkció | Süti lejárata | |
PHPSESSID | liget.ro Feladata a munkamenetek állapotának lekérése, a munkamenetek között. |
munkamenet | saját |
cookieControll | liget.ro Feladata a süti beállítások megjegyzése |
365 nap | saját |
cookieControlPrefs | liget.ro Feladata a süti beállítások megjegyzése |
365 nap | saját |
_ga | google.com | 2 év | harmadik fél |
_gat | google.com | 1 nap | harmadik fél |
_gid | google.com | 1 nap | harmadik fél |
Preferenciális sütik:
A preferenciális sütik használatával olyan információkat tudunk megjegyezni, mint például a cikk alatti Jó hír/Rossz hír-funkció (kronikaonline.ro) használata. Ha nem fogadja el ezeket a sütiket, akkor ezeket a funkciókat nem tudja használni.
Preferenciális sütik listája:
Süti neve | Szolgáltató / Funkció | Süti lejárata | |
newsvote_ | liget.ro Cikkre való szavazás rögzítése |
30 nap | saját |
Hirdetési célú sütik
A hirdetési sütik célja, hogy a weboldalon a látogatók számára releváns hirdetések jelenjenek meg. Ezek a sütik sem alkalmasak a látogató személyének beazonosítására, sütiket hirdetési partnereink állíthatják be. Ezek a cégek felhasználhatják a gyűjtött adatok alapján az Ön érdeklődési profiljának létrehozására és más webhelyek releváns hirdetéseinek megjelenítésére. Ha a beállításoknál anonimizálja ezeket a sütiket, akkor kevésbé releváns hirdetések fognak megjelenni.
Hirdetési célú sütik listája:
Süti neve | Szolgáltató | Süti lejárata | |
__gads | google.com | 2 év | harmadik fél |
_fbp | facebook.com | 3 hónap | harmadik fél |
ads/ga-audiences | google.com | munkamenet | harmadik fél |
DSID | google.com | 1 nap | harmadik fél |
fr | facebook.com | 100 nap | harmadik fél |
IDE | google.com | 1 év | harmadik fél |
pcs/activeview | google.com | munkamenet | harmadik fél |
test_cookie | google.com | 1 nap | harmadik fél |
tr | facebook.com | munkamenet | harmadik fél |
Közösségimédia-sütik
A közösségimédia-sütik célja, a weboldalon használt közösségimédia-szolgáltatások biztosítása a látogató számára. Például, amikor a látogató a weboldalról tartalmat oszt meg a Facebookon, Twitteren, vagy a Bejelentkezem Facebook-fiókkal funkciót használja. A közösségimédia-szolgáltatók a sütiken keresztül adatokat gyűjthetnek arról, hogy a látogató hogyan használja a közösségi média által biztosított szolgáltatásokat, milyen tartalmakat oszt meg, mit lájkol stb.
Közösségimédia-sütik listája:
Süti neve | Szolgáltató | Süti lejárata | |
act | facebook.com | munkamenet | harmadik fél |
c_user | facebook.com | 1 nap | harmadik fél |
datr | facebook.com | 1 nap | harmadik fél |
fr | facebook.com | 1 nap | harmadik fél |
locale | facebook.com | 1 nap | harmadik fél |
presence | facebook.com | munkamenet | harmadik fél |
sb | facebook.com | 1 nap | harmadik fél |
spin | facebook.com | 1 nap | harmadik fél |
wd | facebook.com | 1 nap | harmadik fél |
x-src | facebook.com | 1 nap | harmadik fél |
xs | facebook.com | 1 nap | harmadik fél |
urlgen | instagram.com | munkamenet | harmadik fél |
csrftoken | instagram.com | 1 év | harmadik fél |
ds_user_id | instagram.com | 1 hónap | harmadik fél |
ig_cb | instagram.com | 1 nap | harmadik fél |
ig_did | instagram.com | 10 év | harmadik fél |
mid | instagram.com | 10 év | harmadik fél |
rur | instagram.com | munkamenet | harmadik fél |
sessionid | instagram.com | 1 év | harmadik fél |
shbid | instagram.com | 7 nap | harmadik fél |
shbts | instagram.com | 7 nap | harmadik fél |
VISITOR_INFO1_LIVE | youtube.com | 1 nap | harmadik fél |
SSID | youtube.com | 1 nap | harmadik fél |
SID | youtube.com | 1 nap | harmadik fél |
SIDCC | youtube.com | 1 nap | harmadik fél |
SAPISID | youtube.com | 1 nap | harmadik fél |
PREF | youtube.com | 1 nap | harmadik fél |
LOGIN_INFO | youtube.com | 1 nap | harmadik fél |
HSID | youtube.com | 1 nap | harmadik fél |
GPS | youtube.com | 1 nap | harmadik fél |
YSC | youtube.com | munkamenet | harmadik fél |
CONSENT | youtube.com | 1 nap | harmadik fél |
APISID | youtube.com | 1 nap | harmadik fél |
__Secure-xxx | youtube.com | 1 nap | harmadik fél |
A Príma Press Kft-vel szerződött partnerek által alkalmazott sütik leírása
A weboldalon más szolgáltatások üzemeltetői is helyezhetnek el sütiket. A partnerek által alkalmazott sütikről a felhasználók a szolgáltatók saját honlapján tájékozódhatnak:
Google Analytics: https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/gtagjs/cookie-usage
Google Adwords: https://www.google.com/intl/en/policies/privacy
Google Adsense: https://policies.google.com/privacy?hl=hu
Facebook: https://www.facebook.com/policy/cookies/
Twitter: https://help.twitter.com/en/rules-and-policies/twitter-cookies
A Príma Press Kft-vel szerződéses kapcsolatban nem álló, harmadik felek által elhelyezett sütik
A fent leírtakkal ellentétben a Príma Press Kft. szerződéses kapcsolatban nem álló más szolgáltatások üzemeltetői is helyezhetnek el sütiket a weboldalon, a cégünktől függetlenül, saját működésük érdekében. Az ilyen, harmadik felek által használt sütik elhelyezése ill. az azt elhelyezők által esetlegesen folytatott adatkezelések tekintetében a Príma Press Kft. semmilyen felelősségen nem vállal, e téren felelősségüket kizárja.
Hogyan módosíthatók a sütibeállítások?
A korábban eszközölt sütibeállításokat desktopon a láblécében található Sütibeállítások menüre kattintva bármikor megváltoztathatja. Mobilon pedig a menü gombra, majd a Sütibeállítások menüre bökve éri el.
Ezek a sütik biztosítják a weboldal megfelelő működését, megkönnyítik annak használatát. Enélkül a weboldal használata nehézkesen, vagy egyáltalán nem biztosítható. Az alapműködést biztosító sütik a látogatók azonosítása nélkül gyűjtenek információkat a weboldal használatáról.
A sütik között vannak olyanok, amelyek törlődnek, amint a látogató bezárja a böngészőt (munkamenet sütik), míg másokat a látogató gépe ill. a böngészője mindaddig ment, amíg azok mentési időtartama le nem jár vagy a látogató azokat nem törli (állandó sütik).
Az alapműködést biztosító sütik között találhatók a cikkbe elhelyezett, harmadik fél által nyújtott tartalmak, mint például beágyazott YouTube-videók vagy Facebook-posztok stb. sütijei.
Alapműködést biztosító sütikhez tartoznak a statisztikai célú sütik is. A statisztikai célú sütik a felhasználói élmény javítása érdekében, a weboldal fejlesztéséhez, javításához kapcsolódnak. Lehetővé teszik, hogy a weboldal üzemeltetője azzal kapcsolatosan gyűjtsön adatokat, hogy a felhasználók miként használják az adott oldalt.
Alapműködést biztosító sütik listája: PHPSESSID, cookieControll, cookieControlPrefs, _ga, _gat, _gid, enr_cxense_throrrle.
A preferenciális sütik használatával olyan információkat tudunk megjegyezni, mint például a cikk alatti Jó hír / Rossz hír funkció használata. Ha nem fogadja el ezeket a sütiket, akkor ezeket a funkciókat nem tudja használni.
A látogatónak lehetősége van a következő beállítások közül választani:
ELFOGADOM – ez esetben minden funkciót tud használni
NEM FOGADOM EL – ebben az esetben bizonyos funkciók nem lesznek aktívak
Preferenciális sütik listája: newsvote_
A hirdetési sütik célja, hogy a weboldalon a látogatók számára releváns hirdetések jelenjenek meg. Ezek a sütik sem alkalmasak a látogató személyének beazonosítására, sütiket hirdetési partnereink állíthatják be. Ezek a cégek felhasználhatják a gyűjtött adatok alapján az Ön érdeklődési profiljának létrehozására és más webhelyek releváns hirdetéseinek megjelenítésére. Ha anonimizálja ezeket a sütiket, akkor kevésbé releváns hirdetései lesznek.
A látogatónak lehetősége van a következő beállítások közül választani:
NORMÁL – az Ön profilja szerint, személyre szabott hirdetések jelennek meg
ANONIM – a hirdetés az Ön profiljától függetlenül jelenik meg
Hirdetési célú sütik listája: __gads, _fbp, ads/ga-audiences, DSID, fr, IDE, pcs/activeview, test_cookie, tr.
A közösségimédia-sütik célja, a weboldalon használt közösségimédia-szolgáltatások biztosítása a látogató számára. Például, amikor a látogató a weboldalról tartalmat oszt meg a Facebookon, Twitteren, vagy a Bejelentkezem Facebook-fiókkal funkciót használja. A közösségimédia-szolgáltatók a sütiken keresztül adatokat gyűjthetnek arról, hogy a látogató hogyan használja a közösségi média által biztosított szolgáltatásokat, milyen tartalmakat oszt meg, mit lájkol stb.
A látogatónak lehetősége van a következő beállítások közül választani:
ELFOGADOM – ez esetben minden funkciót tud használni
NEM FOGADOM EL – ebben az esetben a közösségi média funkciói nem lesznek aktívak
Közösségimédia-sütik: act, c_user, datr, fr, locale, presence, sb, spin, wd, x-src, xs, urlgen, csrftoken, ds_user_id, ig_cb, ig_did, mid, rur, sessionid, shbid, shbts, VISITOR_INFO1_LIVE, SSID, SID, SIDCC, SAPISID, PREF, LOGIN_INFO, HSID, GPS, YSC, CONSENT, APISID, __Secure-xxx.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.