Évekkel ezelőtt még úgy volt, hogy saját, különálló filmet kap, végül a kor trendjéhez igazodva, és egy másik Star Wars film bukásának (a Han Solo előzményfilmnek) is köszönhetően újratervezés történt, és már nem kockáztattak egy, a páncélos-sisakos fejvadász, Boba Fett előzményfilmjével Hollywoodban.
Aztán elkészült az első élőszereplős Star Wars-sorozat, a The Mandalorian, ami
új távlatokat nyitott meg a messzi galaxisban játszódó történetek elmesélésében.
A kritika és a nézők is jól fogadták, hamar húzónév is lett belőle a nálunk várhatóan idén nyártól elérhető Disney+ streamingplatformon, így értelemszerűen sorozat-franchiseban kezdtek gondolkodni a producerek, és a The Mandalorian második évadába behozták a Jedi Visszatér film elején méltatlan „halált halt” Boba Fett karakterét, akiről a Star Wars-rajongók mindig is tudták, hogy
nem a csápokkal és nagy szájjal megáldott, a Dűne homokférgeihez hasonló sarlacc gyomrában volt lassú kínhalálra ítélve.
Boba Fett tehát kiszabadult (akkor még nem tudtuk hogyan), a Birodalom elbukott, Jabba is elpusztult, így Boba egy új, ügyeskedőkkel és törvényen kívüliekkel teli világban kellett új célt találjon magának. Mando segítségével visszaszerezte a páncélját egy másik, rendkívül szimpatikus karaktertől, a helyi seriffként szolgáló Cobb Vanth-tól, és a menet közben hozzá szegődött Fennec Shanddel elment, és leszámolt a Jabba helyét átvevő Bib Fortunával, hogy átvéve a helyét, a szikár Tattoine bolygó egy kis részének igazságos ura legyen, aki leszámol minden törvénytelenséggel.
Tudom, nem Star Wars-rajongóként nehéz befogadni első blikkre ezt a tömény információmennyiséget, amiknek megértésében ezek a fura nevek pláne nem segítenek, a lényeg viszont az, hogy
a Boba Fett-sorozat sokat akart markolni, végül pedig szinte üres kézzel távozott, hiszen egyértelműen azért készült, hogy tovább foltozgassák vele a kitalált galaxisokban és világokban játszódó Star Wars történetét.
Míg a Mandaloriannel jól működött a karatkerviszony, épp olyan tétován próbált megállni a lábán főszereplőként Boba fett, akiről ráadásul azt is el kellett mesélni, hogy miként szabadult ki az őt elnyelő fenevad gyomrából, továbbá azt is, hogyan került abba a helyzetbe, ahogy az igencsak népszerű mandalórival és elmaradhatatlan utastársával, a rajongók által Bébi Yodának is nevezett Groguval összehozta őt a sors, vagy éppen az Erő fintora.
Ez az előzménytörténet nem volt túlságosan izgalmas, gyakorlatilag egy hosszúra nyújtott felkészülés-montázst látunk, amiben Boba Fett a szabadulása után a taszkenek között találja meg új életcélját, tanul tőlük és tanítja őket, hogy aztán egy számukra végzetes kalandban csúcsosodjon ki a történetük, ami Bobának munícióként szolgálhat majd a későbbi döntései meghozatalában.
Egy új világban kell érvényesülnie, sérülten és legyőzötten, de olyan elszántsággal, mint bármelyik modern kori akcióhős, aki félelmet és fájdalmat nem ismerve, dacos arckifejezéssel veti bele magát az újabb és újabb kihívásokba.
Ez papíron mind szép és jó, de a képernyőn rengeteg hóttunalmas percet eredményezett, és minőségében hozzá sem tudott szagolni a The Mandalorian által felállított sztenderdekhez.
Igen ám, de a készítők sem voltak hülyék, és tudták, hogy mi kell az újabb Star Wars-sorozat nézőjének: fanservice és univerzumépítés dögivel, ezért történhetett meg, hogy – SPOILER – a saját sorozatában szorult háttérbe a főszereplő és a fő cselekményszál, hogy beköszönjön Mando, Grogu, Ahsoka, Luke és a többiek az anyasorozatból, hogy
elrabolják a show-t, és olyan lehengerlő rajongó-kiszolgálást vigyenek végbe, amire még nem igazán volt példa.
Szóval Mando és a többiek két epizód erejéig elvitték a show-t, hogy aztán rengeteg kikacsintás, A klónok háborújás és egyéb más Star Wars-filmekre és sorozatokra való finom utalás közepette becsatlakozzanak a fő történetszálba, vagyis Boba Fett hadviselésébe a törvénytelen fűszerkereskedelmet kiépítő szindikátus elleni harcba, hogy az utolsó, akciódús részben mindenki kivegye egy meglehetősen szürreális összecsapásból a részét, amiben
kő kövön, épület épületen nem marad, és még a King Kong-filmek klasszikus felhőkarcolós jelenetének sajátos megidézésre is marad még energia.
Ebből is látszik, hogy a The Mandalorian mennyire egy eltalált sorozat, hiszen annak karakterei szállítják a legjobb pillanatokat a Boba Fett sorozatban is, úgyhogy a Disneynél most tényleg elgondolkodhatnak, hogy
érdemes-e egyáltalán Boba történetét önálló sorozatként továbbmesélni, vagy jobb lenne inkább az anyasorozatra és a többi új projektre koncentrálni.
Az mindenesetre beszédes, hogy cikkünk publikálásáig nem jelentettek be új évadot a The Book of Boba Fettből, de tudjuk, hogy a The Mandalorian harmadik évadát várhatóan még idén láthatjuk, ami eléggé biztatónak ígérkezik a Boba Fett sorozat befejezésének tükrében.
És ne feledjük, hogy a Star Wars-univerzum tovább bővül, ugyanis a napokban vált hivatalossá, hogy az Obi Wan-sorozat május 25-én érkezik, amiben a legendás jedi-mester életébe kaphatunk újabb betekintést a Sithek bosszúja cselekménye után, és amiben több ikonikus színész, többek között az Anakint/Darth Vadert alakító Hayden Christensen is tiszteletét teszi, és
megannyi emlékezetes Csillagok háborúja-karaktert láthatunk viszont.
Egy szó mint száz, nem 2022 és nem a következő évek lesznek azok, amikben kifogyunk az újabb és újabb Star Wars-történetekből. Már csak az a kérdés, hogy az új trilógia után megrekedt filmes univerzummal mit kezdenek a Disneynél.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.