Több évtizede várja már a székelyudvarhelyi Kékiringó Néptánccsoport korosztálytól függetlenül azokat, akik szeretnek, vagy szeretnének megtanulni táncolni.
Aki Tusványoson belépett a Kriza János Csűrbe, azt láthatta, hogy a táncházas forgatagban japán emberek is vannak, akik ráadásul úgy járják az erdélyi táncokat, hogy az csuda. Kik ők, honnan jöttek, és mit csináltak itt? Erről Melles Endre mesélt.
Jövőre az Amerikai Egyesült Államokba utazhat a sepsiszentgyörgyi Gyermekek Palotája és a Love To Dance Egyesület húsztagú társulata. A novemberi elődöntőn elért kimagasló eredményeiknek köszönhetően kijutottak a Los Angeles-i világbajnokságra.
Virág Imola, a sepsiszentgyörgyi Százlábú és Százlábacskák együttesek vezetője, a Háromszék Táncegyüttes egykori tagja több mint húsz évet töltött a színpadon mint hivatásos táncos. S habár lélekben mindig is táncolni fog, tavaly visszavonult a szakmától.
Nem az a kérdés, hogy magyar, román, cigány vagy szász az anyag, hanem az, hogy laktató és jó legyen az étrend, véli az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány elnöke. Kelemen Lászlót és munkatársait a hálózat terveiről, elképzeléseiről kérdeztük.
Táncol és énekel, jellegzetes, mély hangja messze száll a mulatságokban. Márdirosz Ágnessel, a Csíki Játékszín művésznőjével beszélgettünk az ő „népies” énjéről.
A jókedv garantált, észrevétlenül kúszik be a bőrünk alá, hozza magával a zene, a tánc, a jóleső fáradság, a csillogó szemek. Nem egy táncórán jártam, hanem Berényi Ágnest látogattuk meg egy SHiNE Dance Fitness órán, ahol valósággal ragyognak a nők.
Ugrások, forgások, pörgések – látványban gazdag gyakorlatokat végeznek kecsesen a lányok a tornaterem tatamiján. Látványtánc, ritmikus gimnasztika, sportaerobik – a torna több ágazata szerepel a csíkszentdomokosi Majorchik Judit tornakör óráin.
Ádám Kati néni üzeni, hogy hétfőn fél öttől ismét lesz Aprók Táncháza – olvasható októbertől júniusig hétről hétre az anyás-babás online csoportokban. Ezelőtt harminc esztendeje jött létre Csíkszeredában a legkisebbek számára az Aprók Táncháza.
Nagyszabású előadással ünnepli tizenöt éves fennállását a Tóth Larisa Táncstúdió: a Queen-show keretében a klasszikus- és dzsesszbalett, valamint a hip-hop csoportok mintegy 250 tagja táncol június 16-án és 17-én.
Még gyerekként kezdték együtt, most már tizenharmadik éve alkotnak egy párt a táncparketten Vaszi Réka és Fodor-Kiss Norbert Csanád. A standard sporttánc kategóriában nyerik a bajnokságokat egymás után, idéntől pedig a profik között táncolnak.
Nyolcvannyolc éve született Kosz Szilveszter táncmester, koreográfus, ötvenöt éve született ifj. Kosz Szilveszter. Az apai táncörökséget továbbvivő fiú édesapja emlékére és tiszteletére ezelőtt huszonöt évvel gyermeknéptánc-csoportot alapított.
Csodálatra méltó a szakmai elköteleződése, az alkotótársakhoz való fordulása, nyitottsága, energiája, hite a művészet, az alkotás erejében. Az elmúlt hetekben Csíkszeredában dolgozó Bodor Johanna táncművész, koreográfus mesélt a Ligetnek.
Kásler Magda elementáris erővel hat a környezetére: nem csak szépsége, de énekhangja és tánca is magával ragadja a nézőt. A Maros Művészegyüttes tánckarvezetőjének és népdalénekesének munkáját nemrég Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetéssel ismerték el.
Noha otthonosan mozgott az akrobatikus rock and roll, a balett, a versenytánc világában, ő mégis néhány évvel ezelőtt a néptáncot választotta. Vagy a néptánc választotta volna őt? Halász Anna ízig-vérig budapesti lány, aki tavaly ősztől a Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes hivatásos táncosa.
Minden, ami ma vagyok, az a táncnak köszönhető – mondja Sárig Edina Szilvia, akit már ötéves korában magával ragadott a ritmus, a táncparkett, a tánc varázslatos világa. Számára nem a címszerzés a fontos, hanem az oda vezető út. A tánc világnapjának apropóján szenvedélyről, célokról, tervekről beszélgettünk.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.