Lukácsi Katalin ügyvéd szerint akkor is meg kell állni az autóval, ha úgy látjuk, hogy nem történt sérülés. „Győződjünk meg róla, milyen jellegű kár keletkezett, ha keletkezett.Többek közt azért ez az egyik legjobb tanács, amit adhatok, mert ha mégis személyi sérülés vagy haláleset is történt, azzal hogy továbbmegyek, legalább három bűncselekményt is elkövethetek: a baleset helyszínének elhagyása (akár kettőtől hét évig terjedő börtönbüntetéssel is sújtható), gondatlanságból elkövetett testi sértés amennyiben 90 napot meghaladó egészségügyi ellátás szükséges (6 hónaptól két évig terjedő szabadságvesztéssel vagy pénzbírsággal büntethető) és a tett színhelyének módosítása (kettőtől hét évig terjedő szabadságvesztés lehet a „jutalom”), nem számít, hogy az elkövető azt hitte, nincs sérülés” – szögezi le az ügyvéd.
A cikkben továbbá választ kaphatnak arra a kérdésre, hogy milyen esetben kell hívni a rendőrt és melyek a járművezető kötelességei, ha személyi sérülés vagy haláleset történik?
Mi a teendő, ha nincs személyi sérülés, csak anyagi kár és mit kell tenni akkor, ha a baleset egyik szereplője veszélyes anyagokat szállított?
A teljes cikket a hétfői Kilátóban találják meg.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.