Analóg fényképeken keresztül élhetjük át a csíksomlyói búcsú hangulatát: Návay Ákos Csíksomlyóba mének... című, a Hargita Megyei Kulturális Központ szervezte kiállításon a hit, hagyomány és az emberi közelség találkozik.
A Moments 2011–2025 című kiállítás nemcsak egy nyári kulturális program Csíkszeredában, hanem tizenöt év kortárs képzőművészeti története egyetlen térbe sűrítve. Az Új Kriterion Galéria legújabb tárlata június 24-én nyílt meg, neves alkotók munkáiból.
Mit mondana Bach, ha ma besétálna Csíkszeredába? A Nagy István Művészeti Középiskola diákjai képben, hangulatban és humorban válaszolnak – a Csíkszeredai Régizene Fesztivál részeként most kiállításon is láthatjuk Johann Sebastian Bachot, kicsit másképp.
A Szívverés a magasban című tárlat a Kossuth-díjas előadóművész, Berecz András új arcát mutatja meg a közönségnek. A fotókiállítás a Kárpát-medence harangjainak világába vezeti a látogatót – oda, ahol a magyarság történelme egyszerre szólal meg.
Mit őrizhet meg egy fénykép abból, ami már nincs? A csíkszeredai Mikó-várban nyílt kiállítás Weinstock Ernő felvételein keresztül mutatja meg, hogy a haza néha nem több, mint egy megőrzött pillanat az eltűnés határán.
A barátságos tér, amely most új otthona lett a Hargita Megyei Kulturális Központnak, május 29-én képzőművészeti találkozóhellyé alakult át. Itt nyílt meg a STUDIO 9, a közel húsz éve működő csíkszeredai művészeti műhely legújabb tárlata is.
A Csíki Mozi kiállítótere megtelt alkotásokkal – és azok alkotóival – kedd délután. A csíkszeredai Nagy István Művészeti Középiskola végzős diákjai mutatták be szakérettségi munkáikat, egyfajta zárógesztusként az elmúlt négy évre vonatkozóan.
Nem szépíti a világot, inkább visszavezeti a gyökeréhez. Szabó János festőművész képei ősi formákat idéznek, élénk színekkel, mégis csendesen. Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusán az új kiállítássorozatot az ő munkái nyitották meg.
Van, amikor egy ruha többet mond ezer szónál. A szabása, a színe, a díszítése – és az a mozdulat, ahogy viselik. A Divat és változás című kiállítás éppen erről mesél: hogyan ölt formát a történelem selyemben, csipkében, gomblyukban.
Radnóti Miklós nemcsak egy költő volt a huszadik század viharaiban, hanem az emberi méltóság képviselője is. A 10. Csíkszeredai Könyvvásáron megnyílt vándorkiállítás – „Csönd ül szívemben” címmel – méltó emléket állít ennek a kivételes életműnek.
Szenteket ábrázoló szobrok, neonfény által formált alak, az égből lelógó ágy, kutyacsontváz, mindez nejlonháttérrel, madárhang kíséretében. Összefogja mindezt a közösség, a dizájn, a művészet. Megnyitotta kapuit a Transylvanian Design Week.
A nyolcvanhat éves Csiszér Imre nyugalmazott tanító, népművész életművét bemutató kiállítás nyílt a Csíki Mozi kiállítóterében, Székely-magyar festett és faragott népi ornamentika címmel.
A budapesti MNMKK Magyar Nemzeti Múzeumban nyitják meg március 15-én a kalandos utat bejárt Fejedelmek aranya – Uralkodói reprezentáció Erdélyben című tárlatot. A belépőjegyekből származó bevétel 50 százalékát a székelyföldi múzeumok javára fordítják.
A Székelyek – Örökség-mintázatok kiállításról tartott előadást Székelyek másként címmel Málnási Levente a Csíki várórák sorozat keretében: tárgyfotókon, történeteken és beszámolókon keresztül mesélt a nagyszabású tárlatról.
Bara Barnabás csíkszeredai szobrászművész a női testet helyezi a középpontba A szép fegyverkovácsné... című legújabb kiállításán. Azonban nem az idealizált alakokban öltenek formát az alkotások, hanem azt mutatják meg, hogy a női test is öregszik.
Óvnunk kell a régi házakat, hiszen azok a múltról tanúskodnak, az identitásunkat erősítik. Ennek vonatkozásában a Népi épített örökségünk gyerekszemmel rajzkiállítás is a kulturális értékek fontosságára hívja fel a figyelmet.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.