Szőcs Zoltán Zörgő 60 év az „állatfarmon” címet viselő csíkszeredai kiállításán teljes egészében visszaköszön az a disztópikus undor, amit George Orwell a múlt század közepén végérvényesen magáénak tulajdonított.
Bodosi Dániel festményein az égi, éteri magasságból alázuhanó széles színfüggönyök, lobogó leplek között zajlik a végtelen természet, és benne a kicsi, törékeny ember drámaian mély, vagy olykor sziporkázóan vidám színjátéka.
Máriási Masznyik Iván festőművész grafikáiból és karikatúráiból nyílt kiállítás a Székelyudvarhelyi Művelődési Házban. A Mosolygó parnasszus című rendkívüli tárlaton a Székács András tulajdonában levő mintegy kétszáz grafikából láthatunk válogatást.
Rangot vívott ki magának a Székelyföldi Grafikai Biennálé a nemzetközi kiállítások sorában. A nyolcadik kiadásra (G8) megdöntötte az eddigi rekordot a nevezések száma: a pályázati időtartam alatt 926 művész küldte el 2046 pályaművét 68 országból.
Erdélyi festőművészek munkáiból nyílt kiállítás a Székelyudvarhelyi Művelődési Házban: Tamás György műgyűjtő húsz év gyűjtésének a legjavát mutatja meg a nagyközönségnek. A Merítés című tárlaton 31 alkotó 45 munkája látható.
Megnyitották vasárnap délben az 1848-49-es forradalom és szabadságharc emlékét megidéző, 35. ünnepi tárlatot a kézdivásárhelyi Incze László Céhtörténeti Múzeum időszakos kiállítótermében.
Újabb helyszínre érkezett a Berde Mária írónő és Berde Amál festőművész pályaképét bemutató vándorkiállítás. A Tehetségük „az isteni ingyen kegyelem” ajándéka című tárlatot február 6-án a székelyudvarhelyi Haáz Rezső múzeumban nyitották meg.
A sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központ (EMŰK) november 3-án, pénteken este 18 órától várja az érdeklődőket kettős tárlatmegynitóra. Herman Levente és Bodoni Zsolt kortárs művészek egyéni alkotásokkal mutatkoznak be a háromszéki közönségnek.
Május 24-én, szerdán 18 órakor Sepsiszentgyörgyön, az Erdélyi Művészeti Központ harmadik emeleti kiállítóterében nyílik meg Pittner Olivér festőművész kiállítása.
A korondi gyermekkori pillanatképektől a Ceauseșcu-látogatásokig, a családi albumból „kivett” udvarhelyi fotóktól a Szentimre utcai ródlizásig és a nyolcvanas évekbeli gázas teherautókig, felvonulásokig terjed a skála Balázs Ferenc fotókiállításán.
Újabb kiállítás nyílt a csíkbánkfalvi kultúrotthonban Bíró László magángyűjteményéből. Legutóbb egy iskolatörténeti kiállításon jártunk itt, ezúttal a magyar fotográfia napja adta az apropót.
A 13-14. században remetévé válni nem egy egyszeri feladatot jelentett, hanem a szerzetesi életnek a legmagasabb fokozatát – többek között ez is kiderül azok számára, akik végignézik Marosvásárhelyen a Pálosok című kiállítást.
Mi is az a marimba? Hát a metallofon? Meg tudnál szólaltatni egy kalimbát? No meg egy fidulát vagy egy botciterát? Ha nem is tudod megszólaltatni, de közelről megnézheted az udvarhelyi múzeum időszakos kiállításán.
Bölcső a hegyek között – Tamási Áron 125 címmel nyílt szabadtéri kiállítás Csíkszeredában, amely az 1897-ben Farkaslakán született, az erdélyi és az egyetemes magyar irodalom kimagasló írója előtt tiszteleg.
Biró László, aki saját gyűjteményéből rendezett iskolatörténeti kiállítást a csíkbánkfalvi kultúrotthonban. A tárlatot végigkíséri a múlt és jelen találkozása, a felnőttek nosztalgiázhatnak, a gyerekeknek kuriózum lehet, ha ellátogatnak ide.
Tapintható tárgyak, játékos bemutató eszközök, drámajátékok segítségével fedezhetik fel a gyermekek és fiatalok a közel ezer év székely hadtörténeti eseményeit a szépvízi Székely Határőr Emlékközpont múzeumpedagógiai foglalkozásain.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.