Burista Emese és Benedek Szabolcs a Csoma Szobája Alapítvány önkéntes programjának köszönhetően jutott el a Himaláján található Zanglába. Az önkéntes munka célja a 240 évvel ezelőtt született Kőrösi Csoma Sándor egykori lakóhelyének restaurálása volt.
Teltházas kulturális rendezvények, széles skálán mozgó programkínálat: a Petőfi Művelődési Központ a teljes Gyergyói-medence közönségét szólítja meg. A művelődési ház vezetőjével, György Botonddal a kultúrára való odafigyelés módjairól beszélgettünk.
Vannak, akik nem tévesztik szem elől a gyerekkori emlékeiket, s mindez olyan hatással van rájuk, hogy álmokat váltanak valóra. A korondi származású Dinka Tünde mindig is a képzőművészet világában képzelte el a jövőbeli önmagát.
Az 1956-os forradalom és szabadságharc nemcsak Magyarországon hagyott mély nyomot. Erdélyben a magyar közösség bár nem lángolt fel úgy, mint Budapest utcái, mégis magában hordozta egy olyan jövő vágyát, ahol a szabadság valóság lehet.
Mire nyújt lehetőséget a gólyabál a kilencedik osztályos diákoknak? Hogyan terelgetik őket a „nagyok”, azaz a végzősök? És milyen felkészülési folyamatok előzik meg a beavatást? Ebben az időszakban Székelyudvarhelyen is újból a gólyabáloké a főszerep.
Mit gondol az író a szerkesztői munkáról, és mit gondol az olvasó a könyvén szereplő szerzőről? Nagy Koppány Zsolttal A remegő kezű órásmester című legújabb kötete kapcsán a könyvek kilátástalan sorsáról és az olvasói igényekről is beszélgettünk.
Milyen lehet középkori technikával festéket létrehozni, s milyen lenne a jelenünk a történelmi múltunk – történeteink, örökségeink – ismerete nélkül? Ezeken a kérdéseken elgondolkodva beszélgettünk a székelyudvarhelyi Czerják Eszter festőművésszel.
A szeptember is sok alkalmat nyújt az ünneplésre, emlékezésre: olyan közismert erdélyi származású íróink látták meg ebben a hónapban a napvilágot, akik később a munkásságuk által szebbé és nemesebbé tették az életünket, gazdagabbá a magyar irodalmat.
Színész, bábművész, drámatanár, akit Szász-Mihálykó Mária és a Vitéz Lelkek csapata indított el ezen a pályán. „Vannak helyzetek, amikor az ember találja meg a saját útját, és van, amikor fordítva történik. Esetemben az utóbbi volt” – meséli Szabó Zsolt.
Az általa tapasztalt élményekből próbál hátrahagyni, megörökíteni az ifjú nemzedék tagjai számára olyan „ízeket”, amelyeket ők már nem tudnak megtapasztalni – vallja Balázs József festőművész, akivel az évfordulós kiállítása apropóján beszélgettünk.
Fiatal, pályakezdő zenekarok léphetnek színpadra augusztus 23-25. között a székelyudvarhelyi Siculus Fesztiválon. A tehetségkutatóra hangolódva, a fesztivál egyik zsűritagjával, valamint korábbi Siculus-díjas zenekarokkal beszélgettünk.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.