Két évvel ezelőtt még senki nem sejtette, mi vár ránk, a budapesti Eiffel Műhelyház pedig épp akkor nyitotta meg kapuit. A fűtés ugyan még nem működött benne, de a létesítmény első vendégeit – a Média a Családért Alapítvány gálájára érkezőket – belülről fűtötte a lelkesedés, kitartásukért dicséret illeti őket, emlékezett Ókovács Szilveszter, a Magyar Állami Operaház főigazgatója hétfő este az idei gála megnyitóján. A rendezvény házigazdájaként – az egykori Északi Járműjavító felújítása és átalakítása után az Opera rendezvényhelyszíneként üzemel – nem feledkezett meg arról, kik és milyen alkalomból lakták be először az impozáns Kőbányai úti csarnokot –
amikor Péter Beáta közönségdíjat vehetett át.
A 2021-es díjkiosztó gála – amelyen a külhoni fődíjat a Liget portál másik munkatársa, D. Balázs Ildikó érdemelte ki – a járvány miatt az online térben volt megtartva, most viszont ismét a helyszínen örülhettek egymás sikerének az újságírók.
A díjat meghirdető Média a Családért Alapítvány minden hónapban kiválaszt egy-egy olyan magyarországi és külhoni sajtómegjelenést,
amelyek valamilyen formában a családok ügyét viszik előre, a családokról szólnak, történeteket mesélnek el, kérdéseket tesznek fel, és válaszokat keresnek a családokat érintő élethelyzetekre, problémákra.
A 12-12 jelölt közül szakmai zsűri választja ki a legjobbakat: a magyarországi és a külhoni fődíj egyenként egy-egy millió forintot ér, a magyarországi díj támogatója a Magyar Telekom, míg a külhoni díj fedezetét a Miniszterelnökség nemzetpolitikai államtitkárságának Bethlen Gábor Alapja támogatja.
Ezzel kapcsolatban Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkár rámutatott: a média munkatársainak felbecsülhetetlen az érdeme abban, hogy a külhoni magyar családokat foglalkoztató mindennapokról naprakész információik legyenek. „Ezért tartom különösen fontosnak és évek óta támogatásra méltónak a Média a Családért-díjat. Köszönjük a média munkatársainak, hogy ebben is segítik munkánkat” – fejtette ki az államtitkár, mielőtt átadta volna Péter Beátának a fődíjat.
Portálunk munkatársa És a gyerekkel mi lesz? című, a koronavírus-járvány okozta elszigetelődésről, az ebből fakadó, a gyerekeknél tapasztalható szorongásról, depresszióról szóló írását tartotta elismerésre méltónak a Csinta Samu vezette szakmai zsűri.
A magyarországi Média a Családért-díjat az Aczél Petra – az alapítvány elnöke, a Corvinus Egyetem professzora – vezette szakmai zsűri döntése alapján Kácsor Zsolt Irigység című írása nyerte el, amely a Népszavában jelent meg. A díjat Lévai Anikó és Friedl Zsuzsanna, a Magyar Telekom Chief People Officere adta át. „A kormányok hozhatnak családbarát intézkedéseket.
Beszélnek is, nem is kevesen, köszönjük nekik, és gratulálunk a munkájukhoz ezúton is” – fejtette ki beszédében Lévai Anikó.
„Az elmúlt időszak nemcsak a családokat, a médiát is próbára tette, hogy vajon tudnak-e a nehéz helyzetben stabil tájékozódási pontokat és támogató segítséget nyújtani. Az olvasottsági, hallgatottsági, nézettségi számok, fontosabbak-e, mint a lapzárta utáni emberi sorsok? Valójában ma ezekre a kérdésre adott válaszokat ünnepeljük, azt a médiát, amely nem csupán megismerteti az igazságot, hanem jobb és boldogabb emberré tesz minket” – mutatott rá Szám Kati, a Képmás magazin főszerkesztője, a Média a Családért Alapítvány kuratóriumi tagja.
A 300 ezer forinttal járó Családbarát Média – Miniszteri Különdíjat Farkas Adrienne, a Kossuth Rádió munkatársa vehette át Zsigó Róbert családokért felelős államtitkártól. A magyarországi Közönségdíjat Uzsalyné dr. Pécsi Rita neveléskutató, az Apor Vilmos Katolikus Főiskola docense vehette át a Magyarkurír.hu-n megjelent cikkéért. A Külhoni Közönségdíjat 2021-ben az újvidéki Magyar Szóban megjelent írásával hozta el Kállai G. Nikoletta. A közönségszavazás győzteseinek díját a Kolping Hotel és a Zax Kézműves Csokoládé biztosította.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.