A mi időnkben nem volt ilyen – akár ezzel a felütéssel is indíthatnánk azt a beszélgetést, amely Virág Ágota – Virágota – fotóműhelyébe enged betekinteni, ahol csak úgy adják egymásnak a kilincset a kismamák.
Bulikon a legújabb zenékből játszik, ráadásul folyamatosan beszél a közönséghez, igyekszik bevonni mindenkit, hogy közös legyen az élmény, sohasem látszik rajta, ha rossz kedvű és mindig tele van energiával – ez mind elmondható DJ Piciről.
Már kiskorában elvarázsolták a fények, ő pedig követte az álmait. A fénytechnika, világítás segít abban, hogy elmeséljünk egy történetet, vagy kifejezzünk érzéseket, gondolatokat – vallja Hátszegi Ákos, a Csíki Játékszín világosítója.
Borszéktől Kézdivásárhelyig, Kolozsvártól Székelyudvarhelyig számos településen megtalálható a keze nyoma. Egyre többször találkozhatunk óvodák udvarain és köztereken a Péter János által megálmodott és kivitelezett játszóterekkel.
Bár agykutató édesapja sokáig remélte, hogy a nyomdokaiba lép, őt kisgyerekkorától kezdve a videókamera ragadta magával. Kiskorában már Alien-filmeket forgatott a tömbházlakásuk hosszú folyosóján, s azóta valahogy nem maradt el tőle ez az eszköz.
Melyek a legmenőbb férfi frizurák? Milyen trendek hódítanak a szakáll terén? És ha már van, hogyan kell ápolni a szakállat? – kérdeztük Bejan-Farkas Csanádot. A borbély szakmának nagy hagyománya van manapság újra mifelénk is.
Bár a közönség úgy képzeli, hogy az előadások alatt van létfontosságú szerepe egy súgónak, kiderül, hogy színpadon csak nagyon ritkán, inkább a próbafolyamatokon, a szöveg tanulásban nagy segítség a súgó. Különleges szakmájáról Tóth Katalint faggattuk.
Molnár Andrea úgy véli, gyakran előny az, hogy nőként tevékenykedik a tetoválók között. És bár neki is van néhány, nem kerítette hatalmába a szenvedély, hogy minél több tetkó kerüljön a testére. Inkább örömet szerez velük másoknak.
Filmtekercsekből, bakelitkorongokból készült az első kollekciója, de dolgozott bicikligumival is. A TildArt „öko-luxusmárka” megalapítójával, az itthon is bemutatkozó Tilly Janosi London divatmárka megálmodójával, Jánosi Matildával beszélgettem.
Alig volt nyolcéves, amikor a dévai Szent Ferenc Alapítvány tusnádfürdői gyermekvédelmi központjába került. Szakmát tanult, hobbija és céljai lettek. S rájött, hogy a ló nem csak a barátja, nem csak lelki nyugalmát jelenti, de hivatása is lehet.
A kis varróműhelyben víg az élet, látszik, hogy szeretik azt, amivel foglalkoznak. Komán Judit több évtizedes tapasztalattal a háta mögött nyitotta meg saját varróműhelyét évekkel ezelőtt. Lányai, Judit és Vera pedig belenőttek mindebbe.
Tervezőprogram, látványterv, lézermérő – mindez hozzátartozik a szakmájához, de a legfontosabb dolog, aminek a segítségével friss lendülettel robban be a szakmába, az az egyetemről hozott tudás – mondja Sándor Rebeka.
Tizenhét évig volt a csíksomlyói pünkösdi búcsús szentmisét megelőzően és követően a bemondó Boldizsár Ágoston. A nyugalmazott magyar szakos tanár ettől az évtől fiatalabb kollégájának, Borsodi L. Lászlónak adja át a stafétát.
Ide egy kis ajakrúzs, oda egy parányi púder, frizuraigazítás, még egy utolsó pillantás a tükörbe, hogy a jól áll-e a barettsapka, a zubbony, és jöhet a fotózás. Hadseregben szolgáló nőkkel beszélgettünk szakmájukról, áldozatokról.
Mindig is különleges volt a szagokhoz való viszonya Biró Andreának: tudja, melyik városnak milyen szaga van, emlékszik az osztálytársai, de bizonyos ölelések illatára is. Álma, hogy legyen egy saját márkája, parfümkollekciója.
Az óvónők mellett a dajka az, aki gondozza, eteti, ápolja a gyereket, ha kell, mókázik velük, két asztalterítés között táncra perdül, vagy egyszerűen meghallgatja őket. Borbély Mária, sok kisgyerek Marika dadusa vezetett be minket világukba.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.