„Nagyon szeretem a kisvárosi létet, az életem nagy részét kisvárosban és kisvárosi színházban töltöttem, tehát nekem családias ez a dolog. És mint minden tisztességes vidéki színházban itt is egy fölkészült társulattal találkoztam, hamar kiderült, hogy egy színházi nyelvet beszélünk. Innentől kezdve pedig minden azon múlt, hogy hogyan dolgozunk együtt, és úgy tűnik, hogy igen jól, nagyon harmonikusan” – mutatott rá Mohácsi János Jászai Mari-díjas, számos fesztiváldíjas magyarországi rendező, érdemes művész, aki első alkalommal rendez a székelyudvarhelyi színházban.
„megfordul” a fény és a sötét, tehát, amikor rövidzárlat támad a színpadon a történet szerint, akkor látja fényben a színpadot a néző.
Brindsley-nek, a fiatal szobrászművésznek egy estére jut minden jó. Nemcsak a barátnője kezét kéri meg katonatiszt édesapjától, hanem ugyanekkorra jön egy milliárdos műgyűjtő is, akinek megtetszettek a szobrai – és ráadásul a biztosíték is kimegy. A vaksötétben aztán megjön az összes várt és váratlan vendég. A darab zseniális trükkje, hogy míg a szereplők a sötétben tapogatóznak, addig a közönség mindvégig fényesen mulat és mindent lát, amit ők nem – áll az előadás ismertetőjében.
A darabban komoly családi és szerelmi szálak ütköznek össze, amelyek ugyan nem vérengzésbe torkollanak, hanem valami teljesen másba, de attól még komolyan fel kell építeni a jelenetet.
A legnagyobbak, például Buster Keaton, Harold Lloyd, vagy a kedvenceim, Stan és Pan vérkomolyak voltak, nem ökörködtek. A magyarországi kabarénak a szocializmus utáni érában volt egy kellemetlen viccelődős hulláma, amelyet én kifejezetten nem szeretek. Pláne színházban nem. Régóta nem nézek tévét, de amikor még néztem, akkor bele-belefutottam ilyenekbe, ahol tulajdonképpen a kabaré műfaja volt aláásva, mert minden viccelődésre ment, és elveszett belőle minden viccnek az alapja: a komolyság. Ebben a darabban nagyon komoly szituációk vannak, és a kifejtés során más következményei egy veszélyes és emberi szituációnak.”
Az alkotóstáb tagjaival régóta dolgozik együtt Mohácsi János: az előadás dramaturgja Mohácsi István, a zenét Kovács Márton zeneszerző jegyzi, a díszletet Khell Zsolt, míg a jelmezt Remete Kriszta tervezte.
Május 6-án, kedden 19 órától nyílt próbára várják az érdeklődőket, a bemutatót május 8-án tartják, ezt követően még hat alkalommal lesz látható az előadás ebben a hónapban.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.