Néha önmagát teszi tönkre a szakma

Liget 2021. augusztus 23., 11:04

Az Aradi Kamaraszínház a nyári szünidő alatt sem állt le, hanem teljes bedobással próbálta bepótolni a karantén ideje alatt elmaradt előadásait. Két előadás között, éppen egy próba szünetében a társulat vezetője, Tapasztó Ernő mesél a színházi létről az Előretolt Helyőrség legfrissebb számában.

Tapasztó Ernő élt Békéscsabán, Budapesten, Bukarestben. •  Fotó: Személyes archívum
galéria
Tapasztó Ernő élt Békéscsabán, Budapesten, Bukarestben. Fotó: Személyes archívum

A Tapasztó Ernővel készült interjúban többek között szó esik a független színházi létről, a támogatási rendszerről, a Déryné-programról, a magyarországi színházi világról. Ami a magyarországi színházi világot illeti, Tapasztó úgy látja strukturálisan Európában is egyedülálló. „Gondolj arra a rengeteg pályázatra, ami létezik. Gondolj bele, hogy egy

egymilliárd forint költségvetésű Déryné Program született, melynek segítségével az előadások rengeteg vidéki helyre eljuthatnak.

Ezzel szemben Romániában egyes helyeken óriási baj van a színházi menedzsmenttel. Az önkormányzatok adják a pénzt a saját színházuknak, de nem érdekli a nézőszám, a minőség vagy az, hogy a színház hová jutott el szakmailag.

Ismerek eseteket, ahol a menedzser akkor jó, ha nem konfliktusos, ha nem kér több pénzt, mert akkor maradhat, s így szépen egy nagy posványba kerülünk”

– mondja.

Tapasztó Ernő 1975-ben született. Társalapítója, mai napig művészeti igazgatója az Aradi Kamaraszínháznak. Számos jelentős nemzetközi színházi fesztiválon láthatta rendezéseit a közönség.

Legutóbb a 2021-es nagybányai Atelier Nemzetközi Színházi Fesztiválon a Legjobb Rendező Díját érdemelte ki a Karnyóné rendezéséért.

Vezetésével az Aradi Kamaraszínház mintegy hatvan díjat nyert. A vele készült interjú teljes szövegét az Előretolt Helyőrség legfrissebb számában találják meg.

0 HOZZÁSZÓLÁS
Rádió GaGa - Hallgassa itt!
 
 

A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.