Az utóbbi évek munkáit bemutató tárlat képméreteket jelölő címével sajátos látószöget is jelöl. Szűkre szabott kereteivel, jól kiválasztott, mégis hétköznapi részletekből kiindulva módszeresen merül alá a környezetéből gondosan kimetszett részletek festői lehetőségeiben.
A festmények fotópárjait is láthatjuk a kiállításon, ily módon az alkotás folyamatába is bepillanthatunk.
A kiindulópontként, ihletforrásként működő fekete-fehér fotók nem egyszerű rögzítései a környező világ egyes részleteinek, hanem a leghétköznapibb helyzetekben, környezetben fellelhető különös felmutatásai is. És a különösség, legyen szó akár a látottakat talán leghívebben tükröző fotográfiáról, elsősorban a látás módjában rejlik. És mindez tovább fokozódik a festőivé válás folyamatában – írja a kiállításról Túros Eszter művészettörténész.
Hozzáteszi, bár a festmények formailag összetartoznak a fotókkal, mégis messzire rugaszkodnak azoktól, másfajta dimenziókat nyitnak. Jellegzetes színvilágukkal, különböző stílusjegyeket izgalmasan ötvöző megoldásaikkal, a figuratív és absztrakt képelemek oda-vissza ható játékaival olyan szürreális tereket hoznak létre, amelyek gyakran sokkal valóságosabbnak tűnnek, mint a kiindulópontokként szolgáló konkrét részletek. Képpárjai együtt és külön-külön is figyelemre méltók. Nemcsak valamiféle rálátási lehetőséget nyitnak az alkotás folyamatára, ily módon segítve a megértést, hanem a különböző képfajták, eszközök sajátos lehetőségeire is érzékenyen reflektálnak.
A Hargita Kiadóhivatal által szervezett kiállítást 2020. február 6-án, csütörtökön 17 órakor Túros Eszter művészettörténész nyitja meg. A kiállítás április 6-ig lesz látogatható naponta 8 és 16 óra között.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.