Fekete Vince József Attila-díjas költő Vargaváros című új verseskötetét mutatják be december 13-án, pénteken délután 17 órától. A szerzővel Lövétei Lázár László költő beszélget, közreműködik Kozma Attila színművész.
A budapesti Magvető kiadó gondozásában idén ősszel megjelent kötetről a kiadó ajánlójában olvashatjuk: „Adott egy város és vidéke: Kézdivásárhely a maga történeteivel és tereivel, tradícióival és titkaival. A hely és az idő mitológiája köré íródik Fekete Vince epikus-ironikus lírai körpanorámája, amely gyűjtőlencseként fogja be nem csupán e térség megannyi érzéki részletét és gazdagságát, hanem működésében és ereje teljében mutatja Fekete Vince költészetét, a drón-perspektíva tágulását, a költői nyelv felszabadulását. A Székelyföldön élő költő, Fekete Vince új kötete kalandos kirándulás, különleges szintézise az archaikusnak és a posztmodernnek, egymás mellé kerülnek a hiedelmek, a legendák, az idézetek és a források. »Árvalányhaj nyílik mindenik ablakban. / A házak mind kürtőskalácsból vannak.« A költő a talált tárgy(ak)at pedig nekünk adja tovább. A Vargaváros a magyar költészettörténetben nagy hagyománnyal bíró, az epikára nyitó, a balladák felé mélyülő szerelmes földrajz újabb szép példája.”
Cseke Gábor költő, író, publicista, szerkesztő újabb könyvvel jelentkezett: Hadiösvények tegnap és ma címmel a Hargita Népe Kiadó gondozásában jelent meg közel ötszáz oldalas prózakötete. A könyv mintegy folytatása a 2016-ban megjelent Sorsok könyve címmel megjelent „irodalmi riportokból és olvasónaplókba oltott esszékből álló dokumentumpróza-kötetének.” A kötetet december 16-án 17 órától mutatják be, a szerzővel Sarány István, a Hargita Népe napilap főszerkesztője beszélget.
A Hadiösvények tegnap és ma alcíme szerint újabb olvasónaplókat tartalmaz. Az esszégyűjtményben helyet kapott huszonkét írás több időszerű gondolat és téma köré építkezik. Olvashatunk benne esszét a 1848–1849-es forradalom és szabadságharc nagy személyiségeinek közéleti-irodalomtörténeti megközelítéséről. Az első világháború irodalmi ábrázolásával vagy az 1956-os magyar forradalom eseményeivel foglalkozó irodalmi művek elemzése is tanulságos olvasnivalót kínál, ugyanúgy mint a 20. századi emigráció és migráció alakulása és közéleti-irodalmi percepciója. Több esszé témája a 19. század végi és 20. század eleji Erdély belső ellentmondásainak, konfliktusainak irodalmi megjelenítése – olvasható a könyvtár ajánlójában.
Versek között címmel irodalmi évzáróra várják az érdeklődőket december 17-én 17 órától. Az est vendége Jász Attila, Kovács András Ferenc és Markó Béla költők, akikkel Murányi Sándor Olivér író beszélget a könyvtár előadótermében.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.