Két jeles nap előtt tiszteleg a Csíki Székely Múzeum augusztusban: a fotográfia világnapjára, valamint a magyar fotográfia napjához kapcsolódva, a múzeum gyűjteményéből különböző típusú fényképezőgépeket válogattak A hónap tárgya sorozatba.
Alig egy maroknyian vannak, mégis színvonalas kiállítással rukkoltak elő a székelyföldi női természetfotósok. A Vadon Egyesület által megszervezett Női szemmel a természetben című tárlat megnyitóját március 7-én tartották.
Nagy Botond marosvásárhelyi fotós India, az emberiség bölcsője című egyéni kiállítását nyitották meg február 4-én, vasárnap a kézdivásárhelyi Incze László Céhtörténeti Múzeum időszakos kiállító termében. A fotóst élményeiről kérdeztük.
Moldován Zsolt kézdivásárhelyi fotográfus nyerte el Az év természetfotója 2023-ban címet a naturArt – Magyar Természetfotósok Szövetsége által 31. alkalommal meghirdetett pályázaton, amely Magyarország és a régió legnagyobb nemzeti természetfotó-versenye.
Első díjas lett a sepsiszentgyörgyi Babos Attila fotója a Fotogeografica 2023 – Román Nemzeti Fotószalon pályázatán a nyílt verseny Wildlife kategóriájában.
Sokan nincsenek tisztában azzal, hogy léteznek a Székelyföldön női jégkorongozók, illetve van élet e sportágban. Ezen változtatna Fodor Zsuzsanna fotográfus, akinek a női hokit bemutató vetítettképes tárlatát kedden tekinthették meg Sepsiszentgyörgyön.
A mi időnkben nem volt ilyen – akár ezzel a felütéssel is indíthatnánk azt a beszélgetést, amely Virág Ágota – Virágota – fotóműhelyébe enged betekinteni, ahol csak úgy adják egymásnak a kilincset a kismamák.
Napkeltét üdvözlő hattyúcsalád, sűrű ködből előbukkanó szarvastehén, ásítozó kuvik – a magát természetimádóként meghatározó Potozky László fotói, amelyek a bennünket körülölelő csodálatos élővilágra irányítják a figyelmet.
Újabb kiállítás nyílt a csíkbánkfalvi kultúrotthonban Bíró László magángyűjteményéből. Legutóbb egy iskolatörténeti kiállításon jártunk itt, ezúttal a magyar fotográfia napja adta az apropót.
Imre Kálmán fotóin falusi és városi életképek elevenednek meg az 1960-as, ’70-es, ’80-as évekből, de az első szelfizők között is számontarthatjuk, hiszen önmagát is sokat fotózta. A féltve őrzött felvételeket most a nagyközönség is megismerheti.
Különleges hangulatú fekete-fehér fotókon mutatja be Fodor Zsuzsánna fotográfus, operatőr a női jégkorong közegét. Fotósorozatával a női jégkorong létezésére hívná fel a figyelmet, illetve a játékosok személyes történeteit szeretné elmesélni.
Megéri küzdeni és kitartani, mert egyszer csak azon kapjuk magunkat, hogy minden álmunk valóra vált – vallja Balázs-Fülöp Emese. A fiatal nő tíz évvel ezelőtt elindult a nagyvilágba Erdélyből szerencsét próbálni, ma fotós, aki miközben megörökíti a pillanatot, segít is.
A felsőháromszéki Csernáton községben született és innen származó ikerpárokat és történeteiket mutatja be online fotókiállításán Virág Ágota.
Egy ember két arca, pontosabban száz ember kétszáz arca – Kátai Jocó sepsiszentgyörgyi fotós újabb nagyszabású projekttel rukkolt elő. Mivel mindig is érdekelték a kontrasztok, most egy régi álmát valósította meg: megmutatta, milyen az, amikor valaki komoly, és milyen, amikor vidám.
Rangos fotópályázaton szerzett kategória-elsőséget Erdély Bálint Előd fényképész. Kiadónk munkatársának a Lines (Vonalak) című képét tüntették ki a Monovisions Photography Awards pályázatán.
Történet a legnagyobb csodáról gyermeknapra, szeretettel.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.