Készített már bizsukat só- és hőgyurmából, tollak, gyöngyök, de még bakancsszegecsek kombinációjából is, ám néhány éve ékszerdrótokat kombinál különböző anyagokkal, ebből készíti a nyakláncokat, fülbevalókat, karkötőket. Ha meg kicsit pihentetné az ékszerkészítést, akkor fest.
Dolgozott ő már bárosként, pincérként, keramikusként, fodrásztanfolyamot is elvégzett, filmforgatáson sminkelt, és egy ideig a Csíki Játékszín díszlet- és jelmeztervezője is volt – meséli nevetve, miközben feleleveníti pályája alakulását. Általános és középiskolai tanulmányait a csíkszeredai Nagy István Művészeti Középiskolában végezte, ahonnan egyenes út vezetett a Temesvári Nyugati Tudományegyetem képzőművészeti karának festészet szakára. Hazatérve Csíkszeredába amolyan igazi útkeresési időszak következett, és miközben díszlet- és jelmeztervezőként dolgozott, jövedelemkiegészítésként ékszereket kezdett készíteni különböző alapanyagokból.
A jelek szerint Zsuzsanna mára megtalálta végül a helyét. Több mint tíz éve a Nagy István Művészeti Középiskola festészet szakának tanára, ugyanakkor képzőművész, aki szabad idejében ékszereket készít. Egyedi ékszereihez acélos ékszerdrótot, eloxált alumíniumból készült ékszerdrótot használ, dolgozik üveggel, fával, féldrágakővel, csiszolt kagylóval.
A teljes cikket a pénteki Székelyhon életmód-kiadványában, a nyomtatott Ligetben találják meg.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.