A jó minőségű sörnek az egyik titka ugyanaz, mint a jó bornak:
olcsón nem lehet egyikhez sem hozzájutni.
Míg a bor esetében ez egyre inkább tudatosul – folyamatosan nő a minőségi bort választók tábora –, a nagyüzemi olcsó sörfelhozatal azonban változatlanul piacvezető. Erdélyben nehezen hódítanak teret a szaporodó kézműves sörgyártók: a gyenge minőségű, de olcsó nagyüzemi sörök áránál kétszer-háromszor drágább termékeket csak az elhivatott fogyasztók vásárolják meg, a túlnyomó többség a multinacionális óriásvállalatok felhozatalát fogyasztja. Magyarországon annyiban jobb a helyzet, hogy a kézműves sörfőzdék már a kilencvenes évek elején elkezdték színesíteni a sörpiacot.
1993-ban a Szent András Sörfőzde bajor lágere az elsők között törte meg a privatizált állami sörgyárak új tulajdonosainak, a külföldi multinacionális cégeknek az egyeduralkodását Magyarországon.
Közel harmincéves története nem volt felhőtlen, hiszen meg kellett küzdenie a fennmaradásért, de mára a kelet-magyarországi sörfőzdét a legjobb kézműves sörök gyártójaként tartják számon az anyaországban.
A tágas nyári kerttel kiegészített sörözőben kóstolhatjuk meg a sörfőzde mintegy húszféle söréből azt, ami leginkább felcsigázza érdeklődésünket. A békésszentandrási kisüzemnek van mivel dicsekednie, hiszen a söröző falait sűrűn beborítják a kitüntetések. Amióta 2011-ben az Év Sörfőzdéjének választották Magyarországon, folyamatosan érkeztek a hazai és nemzetközi kitüntetések, összesen mintegy hatvan elismerés. A teljes cikket megtalálják a Székelyhon napilap Erdélyi Gasztró mellékletében.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.