Hidegség felmelegítése, Csendes-óceán felhangosítása, majd házibuli itt-ott; Derítsük ki Bajának mi a baja, illetve Húsevő virágok vegetáriánus életmódra való rászoktatása – ilyen és ehhez hasonló humoros, legtöbbször szójátékból fakadó Facebook-eseményekre „jelentkezhetünk”, hiszen többnyire ismerőseinknek köszönhetően a mi üzenőfalainkon is megjelennek.
Néhány nap alatt rengeteg beszédes nevű település, helyszín, híresség nevéből készítettek ilyen humoros eseményt, a határ pedig tulajdonképpen a csillagos ég.
Ha valakinek nem tűnt volna fel elsőre, hogy ez csak vicc, érdemes ránézni az események beállított dátumára, ami több esetben véletlenszerű, esetleg több évtizeddel későbbre beütemezett vagy április elsejére esik, de olyan is van, ami épp a napokban járt le.
A trend nyilván nem újkeletű, hisz időnként feltűnik, majd eltűnik és nem csak magyar nyelvterületeken hódít, de mindenki a hozzá közel álló helységnevek kifigurázásán tud a legjobban derülni. Legutóbb közel tíz éve hódított hasonló trend a közösségi médiában, akkor még angol nyelven, de néhány éve jelent meg a 2081. szeptember 21-ére datált teljes napfogyatkozás nézése a bukaresti Victoriei-téren esemény is, aminek bekövetkeztekor már nagy valószínűséggel nem sokunk lesz életben, ennek ellenére több mint 280 ezren jelölték be poénból, hogy ott lesznek az eseményen, vagy érdeklődnek iránta.
Megosztó ez az őrület is, sokan már a fejüket fogják, amikor a Facebook görgetése közben folyamatosan ilyen nem létező eseményekbe botlanak – pláne, ha akad egy-két ismerősük, aki jelentkezik rájuk – de
többnyire jókat derülhetünk az ötletesebbnél ötletesebb településnév-kifigurázásokon.
Ahhoz, hogy valaki létrehozzon egy népszerű eseményt, csak a fantáziájára, humorára, valamint egy jó illusztrációra van szüksége és bizonyára máris szárnyalni fog az általa kreált virtuális esemény, ugyanis tapasztalatok alapján sokan vevők erre a fajta humorra.
Míg egy könyvbemutatóra, kulturális eseményre jelentősen kevesebben jeleznek vissza, addig ezek az események több ezres és tízezres jelentkezéseket is eredményezhetnek.
A miértre nem szeretnénk választ keresni, de tény, míg előbbiek erősen helyhez kötöttek, ezeknek a valótlan események csupán a világhálón léteznek, és egyértelműen „a pihent elmék szüleményei”.
Valószínűleg ez az őrület sem tart sokáig, de vicces lesz, amikor néhány év múlva például jelezni fog – amennyiben még létező felület lesz – a Facebook, hogy
ideje indulni Büdösfürdő kiszellőztetésére, vagy emlékeztetőt kapunk arról, hogy ne felejtsünk el részt venni Békéscsaba felidegesítésén.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.