Hogyan magyarázza a mágikus gondolkodás jelenségét a pszichológus? Miért érdemes tudnunk róla, és hogyan „használjuk” mindezt? Többek között ezekre a kérdésekre is választ kaphatunk abból a podcastből, amelyet Kádár Annamária, marosvásárhelyi (mese)pszichológus, egyetemi oktató indított január 14-én.
Megtudtuk, egy alkalmi közös munka nyomán merült fel Kádár Annamária kezdeményezésére, hogy közös projektet indítson a kalocsai születésű Vörös István újságíró-magyartanárral. Az elhatározást tettek követték, és a köztük lévő földrajzi távolság ellenére megtalálták a módot arra, hogy rendszeresen jelentkező, főképp szülőket célzó, de mindenki számára, akiben önismereti kérdések merülnek fel (márpedig kiben nem?), vagy volt valaha gyermek, esetleg szeretne gyermeket, érdekes és izgalmas beszélgetésekkel jelentkezzenek. A műsor elérhető lesz valamennyi népszerű online csatornán, így a Spotify-on, Apple Podcaston és a Google Podcaston is, amely kéthetente jelentkezik majd izgalmas tartalmakkal.
A szülőségre készülhetsz bármennyit, úgysem leszel felkészülve soha, illetve ha nem is készülsz semennyit, úgyis azokat a dolgokat fogod megtapasztalni, mintha készültél volna, és felkészülsz közben – vallja Kádár Annamária, aki 13 évet készült a szülőségre, de a gyerek nem jött, majd
amikor az örökbefogadás kapcsán egyik percről a másikra ott volt a kezében egy gyerek, akkor ő sem volt felkészülve arra a folyamatra, hogy milyen az, amikor készen kapsz egy gyereket.
Erről is vall az ismert szakember podcastjének első részében, amely már elérhető bárki számára – Túllátni a valóságon: így működik a gyermeki mágikus gondolkodás címmel. Ennek központi témája a gyermeki mágikus gondolkodás fejtegetése, benne feldolgozható horrorral és szülői öncenzúrával, erőt adó, újrakeretezett és torzított életmesékkel, avagy „hagyjuk-e, hogy megnézze a sárkányt a mesében, ha fél tőle, vagy merjük-e elmesélni a Grimm-féle Hamupipőkét?” – tudtuk meg Kádár Annamáriától.
A Ligetnek azt is elmondta, az ezután kéthetente, pénteken jelentkező, egy óra hosszúságú részekben a gyereknevelés, a család, a kényes nevelési helyzetek kerülnek előtérbe. A sorozat fontos célkitűzése olyan örök kérdéskörök kibeszélése, mint a felnőtté válás (és felnőttlét), valamint a gyermeknevelés klasszikus tabui. Hiteles és őszinte nyíltsággal kerül terítékre például a halálfélelem, a testvér-féltékenység, az óvás-visszahúzás, a gyermeki mágikus gondolkodás, az életmese vagy éppen a szexualitás témája. A következő két részben pedig a családi mintákat, illetve az olvasóvá nevelés témáját boncolgatják.
A műsor saját Instagram-profilt és Facebook-profilt is kapott, illetve az adások, és valamennyi megjelenési csatornájuk megtalálható a podcast RSS-oldalán.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.